ТЕЛЕКРИТИКА

За засудженого блогера: «Репортери без кордонів» вимагають заморозити торгові угоди з В’єтнамом

Суспільство

Учора в'єтнамського блогера Льо Дін Луонга засудили на рекордні для такої справи 20 років тюремного ув'язнення за «дії, спрямовані на повалення народної влади». У зв'язку з цим «Репортери без кордонів» (RSF) закликають Європейський парламент блокувати будь-які торгові відносини з В'єтнамом.


Як повідомляє сайт організації «Репортери без кордонів», учора на підсумковому судовому засіданні у справі Льо Дін Луонга свідкам захисту не дозволили давати свідчення, а самого блогера засудили на 20 років ув'язнення. Це найтриваліший вирок, отриманий громадянином В'єтнаму за спробу інформування громадськості.

Льо Дін Луонг був заарештований у липні 2017 року за те, що написав на сторінці в Facebook під псевдонімом Lo Ngoc про низку соціальних проблем у В'єтнамі. Так, у одному з постів блогер розкритикував тайваньську сталеливарну компанію Formosa, завод якої в центральній провінції Ха-Тінь ​​винен у великій морській екологічній катастрофі. На думку Льо Дін Луонга, уряд не дав ніякої адекватної відповіді на дії Formosa.

«Надзвичайно суворе покарання, якого зазнав Льо Дін Луонг, ще раз свідчить про тривожну тенденцію, яка простежується в середовищі нинішнього керівництва в'єтнамської комуністичної партії, що посилює переслідування блогерів», – заявив Деніел Бастард, глава Азіатсько-Тихоокеанського бюро RSF.

Общество

«Запугивание журналистов – это терроризм»: интервью с Сергеем Томиленко

Бастард нагадав, що наприкінці цього року Європейський союз повинен ратифікувати угоду про вільну торгівлю з В'єтнамом, проте RSF закликає членів Європарламенту заморозити будь-яку таку угоду, щоб «уникнути підтримки порушень свободи інформування» в державі.

«Репортери без кордонів» отримали копію обвинувального висновку у справі Льо Дін Луонг і були здивовані тим, що він ґрунтується виключно на аналізі даних облікового запису блогера в Facebook, а не тільки на змісті його повідомлень (як це було раніше з іншими засудженими в'єтнамськими блогерами). Міжнародна організація впевнена, що такі судові розгляди є показником песимістичного майбутнього в'єтнамського інтернету.

Уряд країни два місяці тому вже ухвалив один жорсткий закон про кіберзлочинність. Згідно з новим законом, який набуде чинності в січні 2019 року, платформи на зразок Facebook повинні будуть цензурувати весь контент, що розглядається урядом як «спірний», зберігати всі користувацькі дані у В'єтнамі і передавати ці дані владі за запитом. 

Нагадаємо, традиційні в'єтнамські ЗМІ перебувають під повним котроль правлячої партії. Країна посідає 175 місце з 180 за індексом свободи преси RSF за 2018 рік.

Фото: datviet.com

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

У Китаї робот почав читати новини в прямому ефірі. ВІДЕО

Суспільство

«Громадське телебачення» вибачилося за публікацію мапи з «російським» Кримом

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Бізнес

Втеча від проблемного кіно