ТЕЛЕКРИТИКА

Як телеканали дотримуються мовних квот

Суспільство

Лідерами за обсягом української мови в ефірі серед розважально-інформаційних телеканалів є «UA: Перший» (100%), «1+1» (83%) і НТН (75%). Таку інформацію сьогодні оприлюднили члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення за підсумками моніторингу 36 загальнонаціональних і супутникових каналів.

А найбільша частка російськомовних передач зафіксована в ефірі каналів «Інтер» (63%), «Україна» (34%) та ICTV (26%).

Серед інформаційних телеканалів лідерами з реального обсягу державної мови є «Громадське» і «Еспресо» (100%), а також «5 канал» (99%). Тоді як російськомовних передач найбільше в ефірі «112 Україна» (21%), «ПравдаТУТ» (10%) і NewsNetwork (7%).

Бизнес

Смогут ли телеканалы соблюдать языковые квоты

Найбільше української мови серед пізнавальних каналів у ефірі «Культури» (100%) і «Мега» (98%), а найбільша частка російськомовних передач – в ефірі медичного телеканалу «Ескулап» (51%). Лідерами серед розважальних телеканалів за часткою державної мови є М1, ТЕТ і «Новий канал» (100%), а найбільша частка російськомовних передач на каналах «Індиго» (63%), К1 (39%) і «Enter-фільм» (35% ).

Абсолютні лідери за фактичним обсягом української мови в ефірі – дитячі телеканали. Це «Піксель», «ПлюсПлюс», «Малюк», ефір яких складається зі 100% україномовного контенту, і телеканал LaLe з 99,8% кримськотатарською мовою, яка є мовою корінного народу Криму, тому до квоти зараховується.

Нагадаємо, мовні квоти на українському ТБ почали діяти з 13 жовтня. Відповідно до закону, для загальнонаціональних телекомпаній частка передач або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у проміжок часу з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00. Причім протягом першого року чинності квот передачі власного виробництва телеканалів вважаються виконаними українською мовою, навіть якщо вони російськомовні.

Фото: ТК

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

У Тернопільській області жорстоко побили журналістів

Суспільство

Актори, спортсмени, тирани: хто потрапив до списку найвпливовіших людей за версією журналу Time?

Популярное на ТелекритикеДуся

«Хто-небудь, принесіть Олі кошик з мізками»: Фреймут знову прогнівила мережу

Культура

«Нелюбов» як діагноз, несумісний з життям

Культура

Що потрібно знати про 2 сезон «Світу Дикого Заходу»

Бізнес

Особенности и виды водяных насосов