ТЕЛЕКРИТИКА

Усе за планом: нардепи з «Опоблоку» виступили проти санкцій для каналів NewsOne и «112 Україна»

Суспільство

У п'ятницю, 2 листопада, група з 49 депутатів, які є представниками переважно «Опозиційного блоку», звернулася до Конституційного суду з метою визнати неконституційним звернення Верховної ради до РНБО про запровадження санкцій щодо телеканалів NewsOne і «112 Україна».


Як повідомили у прес-службі Конституційного суду України, депутати одностайно вирішили, що постанову Верховної ради, якою народні обранці рекомендували РНБО запровадити санкції проти 7 компаній, яким належать телеканали NewsOne і «112 Україна», слід визнати неконституційною.

«2 листопада 2018 року в Конституційний суд України надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної ради України "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" від 4 жовтня 2018 року № 2589-VIII», – повідомили в Конституційному суді України.

Також опозиційні депутати вважають, що рішення про санкції в парламенті було ухвалене з порушенням процедури, крім того, депутат Нестор Шуфрич зафіксував факт неособистого голосування народними обранцями.

Серед підписантів подання зазначені, зокрема, такі представники «Опозиційного блоку», як Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Тетяна Бахтєєва, Нестор Шуфрич, Дмитро і Михайло Добкіни, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Ігор Шурма і Вадим Новинський. Також під документом стоїть підпис члена фракції ВО «Батьківщина» Олександра Абдулліна

Депутати просять КС розглянути їхнє подання протягом 30 днів.

Водночас депутат із «Народного фронту» Андрій Левус звернувся до Петра Порошенка з вимогою не зволікати із запровадженням санкцій.

«Російське втручання в український виборчий процес передусім реалізується в інформаційному просторі. Звертаємося до голови Ради національної безпеки і оборони України Петра Порошенка з вимогою невідкладно скликати засідання РНБО і застосувати санкції проти «112» і NewsОne. Президент, відповідно до закону, є головою РНБО, скликає засідання Ради і саме завдяки його указами рішення набувають чинності», – йдеться в замітці до фото, яке Левус опублікував у себе на сторінці в Facebook.

Депутат також зазначає, що зараз не менш актуальні й інші «вимоги громадськості, а саме – реальне розслідування антиукраїнської діяльності Віктора Медведчука і санкції проти скандально відомого проросійської пропагандою телеканалу« Інтер ».

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна рада не стала відхиляти постанову, в якій просить Раду нацбезпеки і оборони застосувати санкції до власників телеканалів «112 Україна» і NewsOne. У ЗМІ обидва телеканали пов'язують із Віктором Медведчуком, лідером «Українського вибору», який є кумом президента Росії Володимира Путіна і має проросійські погляди. Офіційно власником першого значиться німець Едуард Катц, який, за даними «Радіо Свобода», продає уживані автомобілі. Офіційний власник NewsOne – нардеп «Опоблоку» Тарас Козак, який тісно пов'язаний із Медведчуком.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Активісти заявили про нову спробу в Раді обмежити свободу слова

Суспільство

Як політичні ток-шоу стали маппет-шоу, а їх учасники – фріками

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»