ТЕЛЕКРИТИКА

Відсторонення головреда «Медузи»: стало відомо, що сталося на скандальній вечірці

Суспільство

У Facebook «Медузи» з'явилося докладне повідомлення про причини усунення Івана Колпакова. За підсумками внутрішнього розслідування він повернеться на посаду головного редактора видання.


«У суботу, 20 жовтня, "Медуза" відзначала в Ризі день народження: щороку з цієї нагоди в Латвію приїздять усі працівники видання, щоб разом попрацювати, а потім повеселитися. Цього разу на вечірці стався неприємний інцидент. Приблизно о четвертій ранку головний редактор Іван Колпаков, який був дуже п'яний, доторкнувся до сідниці дружини одного з працівників «Медузи» та сказав: "Ти єдина на цій вечірці, кого я можу харасити, і мені за це нічого не буде" – після чого пішов. Про цю подію ми знаємо зі слів дівчини (вона вирішила зберегти анонімність). У нас немає приводів їй не довіряти. Іван не пам'ятає, що саме сталося, але визнає, що таке могло статися», – повідомляєтьсяу пості.

http://images.telekritika.ua/4fca5fcaa3351907c67ab2c54c6acd5d.PNG;001.PNG,http://images.telekritika.ua/f5655e1bef8dcdb31897af157f47f91f.PNG;002.PNG,http://images.telekritika.ua/7bd0743e19b9bf0dc685d886a945f141.PNG;003.PNG,http://images.telekritika.ua/d0d531a741c5511d0891a4d052b574a1.PNG;004.PNG,http://images.telekritika.ua/08b38e22ed9d449bf8aadfee11a54218.PNG;006.PNG

22 жовтня чоловік зазначеної жінки розповів колегам про те, що сталося. Коли звістка дійшла до Колпакова, той скасував відрядження і повернувся до редакції «Медузи», де визнав, що інцидент міг мати місце, і особисто вибачився перед чоловіком дівчини (їй самій він написав повідомлення з вибаченнями, оскільки особистої зустрічі вона не хотіла).

У «Медузі» визнають, що жодних правил, процедур і системи покарань на випадок таких інцидентів у виданні не було передбачено – випадок був єдиним. Єдиним і незвичним він був і в житті Колпакова: такого висновку дійшло внутрішнє розслідування, що сккладалося з розмов із учасниками інциденту, добровільного опитування працівників «Медузи» та екстреної ради директорів, якe провели 4 листопада в розширеному складі.

За його підсумками команда дійшла такого висновку: «Колпаков ніколи не дозволяв собі такого в минулому. Двотижневе відсторонення від роботи і публічне (а також внутрішнє) засудження рада вважає достатнім покаранням». Щодо правил на випадок таких інцидентів, то вони будуть написані, запевняє видання.

Общество

«Журналистам нужно вернуться к журналистике»: разговор с Валерием Ивановым

«Колпаков не тільки найкращий редактор, а й провидець: сказав, нічого не буде – так і сталося», – пише в коментарях один з підписників. Багато коментаторів з ним згодні і підкреслюють, що в європейських виданнях для головреда, не здатного контролювати себе в стані алкогольного сп’яніння, такий вчинок закінчився б звільненням.

Раніше генеральний директор «Медузи» Галина Тимченко тимчасово взяла на себе обов'язки головного редактора видання через те, що головного редактора Івана Колпакова звинуватили в «неналежній поведінці». 

Фото: Facebook Івана Колпакова

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Активісти заявили про нову спробу в Раді обмежити свободу слова

Суспільство

Як політичні ток-шоу стали маппет-шоу, а їх учасники – фріками

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»