ТЕЛЕКРИТИКА

У США вручать $250 000 за акт наукової непокори

Суспільство

Медіалабораторія Массачусетського технологічного інституту (MIT) вдруге вручить свою Disobedience Award – нагороду для людей і організацій, які ризикують своєю кар'єрою (або життям) на благо суспільства.


На своєму сайті самопроголошена «Лабораторія антидисциплінарних досліджень» ухвалює номінації на «Нагороду за непокору». Відповідно до опису організаторів, розглядається робота, яка «позитивно впливає на суспільство і відповідає низці принципів, у тому числі ненасильницькі методи, креативність, сміливість і відповідальність за свої дії». Вітаються міждисциплінарні дослідження у таких сферах, як права людини, свобода слова й інноваційні дослідження. Також принципово, щоб «наукова непокора» була пов'язана для номінанта з серйозним особистим або професійним ризиком.
Общество

«Безопасность журналистов – в их собственных руках»

Нагорода була заснована медіалабораторією MIT як реакція на низку кричущих, за оцінкою організаторів премії, випадків. Наприклад, на історію інтернет-активіста і програміста Аарона Шварца, який у 2011 році переслідувався за піратство (перебуваючи в кампусі MIT, він скачав мільйони документів з бібліотеки JSTOR, нібито з метою викласти їх у вільний доступ, однак сама бібліотека не висувала йому претензії). Через півтора року після початку судового процесу Шварц наклав на себе руки.

Нагадаємо, днями стало відомо, що дослідники Кембриджського університету розмістили зібрані через власний застосунок дані 3 мільйонів користувачів найбільшої соцмережі на незахищеному сайті.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою

Суспільство

Издатель, расследовавший гибель журналистов в ЦАР, действительно был отравлен

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах