ТЕЛЕКРИТИКА

Царство ботів: фейкові сторінки в Facebook усе складніше відстежити

Суспільство

Створювачі фейковий облікових записів і новинних сторінок вчаться на своїх помилках, тому відстежити і виявити їх стає усе складніше. Зі слів експертів із кібербезпеки, Facebook наразі залишається найпопулярнішою платформою для політичної дезінформації.


Старший науковий співробітник Вашингтонської цифрової лабораторії судової експертизи Бен Німмо стверджує, що творці нових фейкових сторінок використовують менше оригінальної мови, а просто копіюють тексти з інтернету.

«Лінгвістичні помилки відкинули б їх назад до періоду з 2014 до 2017 року», – сказав Німмо агентству Reuters. «Судячи з деяких нових випадків фейків, вони усвідомили це, і тепер дають менше оригінального контенту. Довгі пости найчастіше просто копіюються з інших американських веб-сайтів. Це робить їх менш підозрілими».

Згоден з ним і виконавчий директор аналітичної компанії Graphika Джон Келлі: 

«Ці актори вчаться на попередніх помилках. І чим більше гравців у світі вивчають ці темні мистецтва, тим простіше їм сховатися серед безлічі людей, що використовують ті ж підручники».

Образование

Как определить фейкового лидера мнений

Раніше творці фейків просто шерили на сторінках гучні публікації новинних ресурсів, таких як Russia Today, і їх було простіше ідентифікувати. Але тепер вони роблять контент більш різноманітним, а його джерела – менш помітні.

«Фейкові новини, які вони шерять, супроводжуються якіснішими картинками, їхні домени стали правдоподібнішими, інформація береться з маловідомих сайтів і невеликих блогів», – констатує Філіп Говард, професор Оксфордського університету і директор Інституту інтернету в Оксфорді. 

Нагадаємо, що цієї весни фонд Hewlett повідомив про свій намір виділити $10 млн на боротьбу з політичною дезінформацією в інтернеті. Обіцяна сума буде виплачена різним аналітичним компаніям протягом двох років

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Горів новий телеканал Мураєва

Суспільство

Заручник образу Трампа: аудиторія відвернулася від нового шоу Алека Болдвіна

Популярное на ТелекритикеДуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Бізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс