ТЕЛЕКРИТИКА

Помер видатний український філософ

Суспільство

На 88-му році життя помер директор Інституту філософії Мирослав Поповіч – український філософ, академік НАН України, заслужений діяч науки та техніки України, доктор філософських наук, професор, педагог, фахівець у галузі культурології, логіки і методології науки, історії української культури, директор Інституту філософії ім. Сковороди НАН України, завідувач відділу логіки і методології науки Інституту філософії.


Про смерть філософа повідомив проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров.

«Мирослав Володимирович прожив довге і щасливе життя. Бо знайшов себе в професії, ставши видатним ученим-філософом. В любові й родині. В учнях і послідовниках. В суспільстві – він був і є одним із найавторитетніших українців», – написав на сторінці Поповича у Facebook відомий кінокритик Сергій Тримбач.

У 1992 році Мирослав Попович був обраний членом-кореспондентом, у 2003 році – академіком НАН України. Нагороджений Золотою медаллю імені В. І. Вернадського НАН України. У 2009 році був удостоєний звання почесного доктора Київського національного університету ім. Шевченка. Великий суспільний резонанс мала фундаментальна праця Мирослава Поповича «Нариси історії української культури» (1999 рік), яка витримала два видання. У 2001 році вона була удостоєна Національної премії України імені Тараса Шевченка. У книзі зображено процес розвитку української культури від найдавніших часів до сучасності на тлі індоєвропейської та слов'янської міфології.

Загалом Попович був автором понад 100 наукових праць, присвячених проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії та історії культури.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

«Залякування журналістів – це тероризм»: інтерв’ю з Сергієм Томіленком

Суспільство

Негайно і беззастережно: ООН закликає владу РФ відпустити Сенцова

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше