ТЕЛЕКРИТИКА

PEN International вимагає справедливого розслідування вбивства мальтійської журналістки

Суспільство

Салман Рушді, Нейл Гейман і ще кілька десятків прозаїків і журналістів підписали відкритий лист урядові Мальти, висловивши свою стурбованість розслідуванням справи про жорстоке вбивство однієї з передових мальтійських журналісток Дафни Каруани Галіції.


Цього понеділка виповнилося шість місяців від дня жорстокого вбивства мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції, яка розслідувала тему корупції у своїй країні та країнах ближнього зарубіжжя. У зв'язку з цим організація PEN International спільно з колегами написала відкритиого листа урядові Мальти.

«Ми пишемо, щоб висловити нашу глибоку стурбованість розслідуванням її вбивства і поведінкою керівництва Валлетти (столиця Мальти. – Ред.), культурної столиці Європи», – такими словами починається лист, який підписали колеги Дафни.

PEN International і глобальне співтовариство журналістів і письменників вважають, що причиною вбивства Дафни Каруани Галіції була її безстрашна журналістська діяльність, яка розкривала правду про корупцію у найвищих урядових колах Мальти. 

Дафна була першою, хто розслідував офшорні схеми панамських компаній, поки не стався витік так званих Панамських документів у 2015 році. У них детально викладені схеми фінансових і юридичних операцій, які допомагали відмивати гроші більш як 214 488 офшорним компаніям. 

У відкритому листі колеги Каруани Галіції висловили обурення тим, що у справі про вбивство журналістки немає жодних зрушень, а уряд, замість справедливого нагляду за розслідуванням, намагається очорнити її ім'я. 

«Ті ж мальтійські чиновники, справи яких вона (Дафна. – Ред.) розслідувала, відповідають за розслідування її вбивства, – пишуть PEN International. – Високопоставлені урядовці, у тому числі прем'єр-міністр Джозеф Мускат, наполягають на тому, щоб порушити проти неї 34 справи про наклеп». 

Автори листа також вражені поведінкою голови Валлетти Джейсона Мікаллефа, який з часу смерті журналістки неодноразово висміював Каруану Галіцію в соціальних мережах і навіть закликав зруйнувати меморіал, який встановили в столиці Мальти на її честь. 

Нагадаємо, PEN International – це міжнародна правозахисна неурядова організація зі штаб-квартирою в Лондоні. Організація об'єднує письменників, поетів і журналістів з усього світу. Керівником організації наразі є американська письменниця Дженніфер Клемент. 

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Голосування: обираємо найкращий ролик про перехід на «цифру»

Суспільство

«Світ у вогні, а у нього – сортирний гумор»: що пишуть про нове шоу Саші Барона Коена

Популярное на ТелекритикеКультура

Як позбутися актора без зайвого шуму

Культура

Одеська кіностудія оголосила початок нової епохи

Дуся

MELOVIN змусив своїх шанувальників напружитися

Дуся

Ілон Маск обмінявся образами з рятувальником тайських школярів-футболістів