ТЕЛЕКРИТИКА

PEN International вимагає справедливого розслідування вбивства мальтійської журналістки

Суспільство

Салман Рушді, Нейл Гейман і ще кілька десятків прозаїків і журналістів підписали відкритий лист урядові Мальти, висловивши свою стурбованість розслідуванням справи про жорстоке вбивство однієї з передових мальтійських журналісток Дафни Каруани Галіції.


Цього понеділка виповнилося шість місяців від дня жорстокого вбивства мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції, яка розслідувала тему корупції у своїй країні та країнах ближнього зарубіжжя. У зв'язку з цим організація PEN International спільно з колегами написала відкритиого листа урядові Мальти.

«Ми пишемо, щоб висловити нашу глибоку стурбованість розслідуванням її вбивства і поведінкою керівництва Валлетти (столиця Мальти. – Ред.), культурної столиці Європи», – такими словами починається лист, який підписали колеги Дафни.

PEN International і глобальне співтовариство журналістів і письменників вважають, що причиною вбивства Дафни Каруани Галіції була її безстрашна журналістська діяльність, яка розкривала правду про корупцію у найвищих урядових колах Мальти. 

Дафна була першою, хто розслідував офшорні схеми панамських компаній, поки не стався витік так званих Панамських документів у 2015 році. У них детально викладені схеми фінансових і юридичних операцій, які допомагали відмивати гроші більш як 214 488 офшорним компаніям. 

У відкритому листі колеги Каруани Галіції висловили обурення тим, що у справі про вбивство журналістки немає жодних зрушень, а уряд, замість справедливого нагляду за розслідуванням, намагається очорнити її ім'я. 

«Ті ж мальтійські чиновники, справи яких вона (Дафна. – Ред.) розслідувала, відповідають за розслідування її вбивства, – пишуть PEN International. – Високопоставлені урядовці, у тому числі прем'єр-міністр Джозеф Мускат, наполягають на тому, щоб порушити проти неї 34 справи про наклеп». 

Автори листа також вражені поведінкою голови Валлетти Джейсона Мікаллефа, який з часу смерті журналістки неодноразово висміював Каруану Галіцію в соціальних мережах і навіть закликав зруйнувати меморіал, який встановили в столиці Мальти на її честь. 

Нагадаємо, PEN International – це міжнародна правозахисна неурядова організація зі штаб-квартирою в Лондоні. Організація об'єднує письменників, поетів і журналістів з усього світу. Керівником організації наразі є американська письменниця Дженніфер Клемент. 

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою

Суспільство

Издатель, расследовавший гибель журналистов в ЦАР, действительно был отравлен

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах