ТЕЛЕКРИТИКА

Про ЦРУ тільки добре або нічого: американські розвідники розкритикували фільми про роботу розвідки

Суспільство

ЦРУ випускає журнал для своїх працівників, де критикуються фільми про Центральне розвідувальне управління США.


Журналісти видання Motherboard звернули увагу на те, що у виданні ЦРУ Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці»), крім дослідницьких робіт є негативні рецензії на художні та документальні фільми і книжки про ЦРУшників. Чому це виявили тільки зараз – залишається загадкою, адже добірка номерів журналу, починаючи з випусків 1992 року, є у вільному доступі на сайті управління.

Хай там як, у журналі дійсно є матеріали, що критикують художні твори про розвідку США. Зі слів критиків одного з таких матеріалів, «ЦРУ завжди було легкою мішенню для режисерів, які експлуатують теми корупції і конспірології у вищих ешелонах влади». 

І хоча саме управління відхрещується від того, що автори текстів необ'єктивні в своїх оцінках і хочуть представити ЦРУ в кращому світлі, заявляючи на сайті, що «думка автора може не збігатися з політикою організації», у це погано віриться. 

ЦРУ не задоволене відведеним йому місцем у популярній культурі, зокрема у фільмах, про що свідчать численні статті. Візьмемо хоча б уривок із однієї рецензії на фільм «Берлінська резидентура»: «Уявлення про те, що весь персонал ЦРУ причетний до застосування тортур, лежить в основі художньої та ідеологічної передумови серіалу. Його основна ідея колективної провини водночас неправдоподібна і негідна», – заявляють автори статті. 

Нагадаємо, з 2000 року видання ЦРУ під назвою Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці») виходить двічі на рік. Найстаріший випуск датується 1955 роком.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою

Суспільство

Издатель, расследовавший гибель журналистов в ЦАР, действительно был отравлен

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах