ТЕЛЕКРИТИКА

Про ЦРУ тільки добре або нічого: американські розвідники розкритикували фільми про роботу розвідки

Суспільство

ЦРУ випускає журнал для своїх працівників, де критикуються фільми про Центральне розвідувальне управління США.


Журналісти видання Motherboard звернули увагу на те, що у виданні ЦРУ Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці»), крім дослідницьких робіт є негативні рецензії на художні та документальні фільми і книжки про ЦРУшників. Чому це виявили тільки зараз – залишається загадкою, адже добірка номерів журналу, починаючи з випусків 1992 року, є у вільному доступі на сайті управління.

Хай там як, у журналі дійсно є матеріали, що критикують художні твори про розвідку США. Зі слів критиків одного з таких матеріалів, «ЦРУ завжди було легкою мішенню для режисерів, які експлуатують теми корупції і конспірології у вищих ешелонах влади». 

І хоча саме управління відхрещується від того, що автори текстів необ'єктивні в своїх оцінках і хочуть представити ЦРУ в кращому світлі, заявляючи на сайті, що «думка автора може не збігатися з політикою організації», у це погано віриться. 

ЦРУ не задоволене відведеним йому місцем у популярній культурі, зокрема у фільмах, про що свідчать численні статті. Візьмемо хоча б уривок із однієї рецензії на фільм «Берлінська резидентура»: «Уявлення про те, що весь персонал ЦРУ причетний до застосування тортур, лежить в основі художньої та ідеологічної передумови серіалу. Його основна ідея колективної провини водночас неправдоподібна і негідна», – заявляють автори статті. 

Нагадаємо, з 2000 року видання ЦРУ під назвою Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці») виходить двічі на рік. Найстаріший випуск датується 1955 роком.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Закордон нам допоможе: Норвегія перейнялася безпекою українських журналістів

Суспільство

За минулі заслуги: журнал People визначив найкрасивішу жінку

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля більше не кінчена»: «Новий канал» розкрив секрет несподіваних візитів телеведучої до хейтерів

Дуся

Для нового фільму Шарліз Терон набрала 20 кілограмів і впала в депресію

Культура

«Нелюбов» як діагноз, несумісний з життям

Дуся

«Хто-небудь, принесіть Олі кошик з мізками»: Фреймут знову прогнівила мережу