ТЕЛЕКРИТИКА

Про ЦРУ тільки добре або нічого: американські розвідники розкритикували фільми про роботу розвідки

Суспільство

ЦРУ випускає журнал для своїх працівників, де критикуються фільми про Центральне розвідувальне управління США.


Журналісти видання Motherboard звернули увагу на те, що у виданні ЦРУ Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці»), крім дослідницьких робіт є негативні рецензії на художні та документальні фільми і книжки про ЦРУшників. Чому це виявили тільки зараз – залишається загадкою, адже добірка номерів журналу, починаючи з випусків 1992 року, є у вільному доступі на сайті управління.

Хай там як, у журналі дійсно є матеріали, що критикують художні твори про розвідку США. Зі слів критиків одного з таких матеріалів, «ЦРУ завжди було легкою мішенню для режисерів, які експлуатують теми корупції і конспірології у вищих ешелонах влади». 

І хоча саме управління відхрещується від того, що автори текстів необ'єктивні в своїх оцінках і хочуть представити ЦРУ в кращому світлі, заявляючи на сайті, що «думка автора може не збігатися з політикою організації», у це погано віриться. 

ЦРУ не задоволене відведеним йому місцем у популярній культурі, зокрема у фільмах, про що свідчать численні статті. Візьмемо хоча б уривок із однієї рецензії на фільм «Берлінська резидентура»: «Уявлення про те, що весь персонал ЦРУ причетний до застосування тортур, лежить в основі художньої та ідеологічної передумови серіалу. Його основна ідея колективної провини водночас неправдоподібна і негідна», – заявляють автори статті. 

Нагадаємо, з 2000 року видання ЦРУ під назвою Studies in Intelligence («Дослідження в розвідці») виходить двічі на рік. Найстаріший випуск датується 1955 роком.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Голосування: обираємо найкращий ролик про перехід на «цифру»

Суспільство

«Світ у вогні, а у нього – сортирний гумор»: що пишуть про нове шоу Саші Барона Коена

Популярное на ТелекритикеКультура

Як позбутися актора без зайвого шуму

Культура

Одеська кіностудія оголосила початок нової епохи

Дуся

MELOVIN змусив своїх шанувальників напружитися

Дуся

Ілон Маск обмінявся образами з рятувальником тайських школярів-футболістів