ТЕЛЕКРИТИКА

НСЖУ зафіксувала 5 випадків фізичного нападу на журналістів. Більшість жертв – жінки

Суспільство

Згідно з даними моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», в Україні з січня 2018 року зафіксовано 71 прояв фізичної агресії.


Осінній період виявився «багатим»: 3 випадки в Києві, а також – на Львівщині та в Хмельницькому.

2 жовтня чоловік із ножем погрожувала журналістці регіонального телеканалу «Інтер» Ларисі Світловській. Інцидент стався під час підготовки сюжету, коли жінка записувала коментар чиновника з КП «Електротранс».

«Раптом до нас підійшла п'яна і нервова людина, в руках – кухонний ніж. Закрив нам камеру і наказав не знімати. Тричі телефонувала в поліцію під час інциденту, і правоохоронці приїхали тільки через півгодини, коли нападник після численних умовлянь залишив нас у спокої і зник», – у коментарі НСЖУ розповідає Лариса Світловська.

Другий напад стався 10 жовтня в Києві на знімальну групу телеканалу NewsOne. В цей час журналістка Анастасія Пшенична висвітлювала акцію протесту під Міністерством внутрішніх справ.Двоє агресорів-чоловіків підбігли до знімальної групи зі спини й облили оператора і журналістку білою речовиною (клеєм або кефіром). 

Також у вересні зафіксовано напад на ще одну журналістку телеканалу NewsOne Дарину Білеру.

Общество

НСЖУ требует публичного отчета по делам об убийствах журналистов

23 жовтня на Львівщині постраждала журналістка програми «ВІП Розслідування», яка виходить на телеканалі «Правда ТУТ Львів». Коли журналістка Юлія Янішевська зі знімальною групою намагалася взяти інтерв'ю у голови сільради села Гребенів, чиновник спочатку тікав, потім нецензурно лаявся і, головне – вирвавши мікрофон з рук Юлії, заявив: «До ранку ти не доживеш».

«Цілий день боліла рука, в якій тримала мікрофон. Але найболючіше було чути погрози, адже вислуховувати таке тільки за те, що ти робиш свою роботу, дуже неприємно».

Зауважимо, що жертвами насильства стають здебільшого жінки-журналісти.

«Непокарані злочини породжують нову хвилю агресії і насильства, а політики та відповідальні особи в правоохоронних структурах замість однозначного захисту журналістів, починають дискусії про "погану журналістику", яка сама провокує напади», – коментує ситуацію голова Національного співтовариства журналістів України Сергій Томіленко. 

За результатами вересня зафіксовано 9 випадків фізичної агресії проти журналістів. Нагадаємо, що експертна група «Індексу фізичної безпеки» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Індекс фізичної безпеки журналістів України складається Національною спілкою журналістів України спільно з партнерами: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академією української преси та Інститутом розвитку регіональної преси.

Общество

НСЖУ: столичная полиция прекращает расследовать нападения на журналистов из-за их же заявлений

«Індекс фізичної безпеки журналістів» у жовтні:

Лариса Світловська, регіональний кореспондент телеканалу «Інтер», член НСЖУ, Хмельницький. 2 жовтня невідомий чоловік із ножем перешкоджав роботі журналістки, яка знімала сюжет.

Олександр Мамай, знімальна група телеканалу ZIK, Київ. 4 жовтня журналісти, які перебували у відрядженні в Дружківці Донецької обл., постраждали від дій міського голови. Під час зйомки сюжету він намагався вирвати камеру з рук оператора.

Анастасія Пшенична, журналістка телеканалу NewsOne, Київ. 10 жовтня в Києві під час акції під Міністерством внутрішніх справ агресивно налаштовані чоловіки облили журналістку невідомою білою речовиною. 

Вікторія Доскіч, кореспондент телеканалу ZIK, Київ. 22 жовтня знімальну групу, яка проводила зйомки з використанням дрона поблизу ДП «Сторонибабський спиртзавод» на Львівщині, заблокували невідомі, вимагаючи показати відео. 

Юлія Янішевська, журналіст програми «ВІП Розслідування» (виходить на телеканалі «ПравдаТУТ Львів»), Львів. 23 жовтня сільський голова села Гребенів перешкоджав роботі знімальної групи, яка намагалася взяти у нього коментар. Зокрема, вирвав мікрофон у журналістки проекту Юлії Янішевської. 

«Індекс фізичної безпеки журналістів» у вересні (2 нових випадки): 

Оксана Ковальчук, журналіст Центру журналістських розслідувань «Сила правди», Луцьк. 26 вересня на території заказника загальнодержавного значення «Воротнів» Волинської області під час зйомки заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства накинувся на Оксану Ковальчук, намагаючись вирвати камеру.

Андрій Лактіонов, головний редактор газети «Плюс Патріот Плюс», Житомир. 28 вересня в Житомирі захисників блогерів Василя Муравицького – адвоката Андрія Гожого і місцевого журналіста Андрія Лактіонова – госпіталізували після сутички з представниками організації С14 у залі Королівського районного суду міста.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Активісти заявили про нову спробу в Раді обмежити свободу слова

Суспільство

Як політичні ток-шоу стали маппет-шоу, а їх учасники – фріками

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»