ТЕЛЕКРИТИКА

НСЖУ: столична поліція припиняє розслідувати напади на журналістів через їхні ж заяви

Суспільство

У відповідь на запит Національної спілки журналістів України слідче управління Національної поліції в місті Києві повідомило, що розслідування трьох кримінальних справ про напади на журналістів було припинене за заявами самих постраждалих.


Йдеться про звернення кореспондентки холдингу «Вести» Анастасії Рейн, якій під час блокування редакції невідомі розпилили сльозогінний газ в обличчя, кореспондентки телеканалу ZIK Анни Закутської, на яку напали двоє чоловіків під час зйомки на місці скандальної забудови, і журналіста видання Politeka Вадима Дорошенка, який постраждав під час сутички на місці будівництва АЗС.

«Заява в поліції пролежала чимало часу, проте особу нападника так і не встановили і, власне, будь-яких істотних дій для розслідування злочино так і не було вжито. Прекрасно розумію, якщо навіть резонансні справи, які прогриміли на всю Україну та бралися під особистий контроль високими чиновниками, так і не були доведені до суду, а винні не отримали належного покарання, то що вже казати про мою ситуацію. Тому й вирішила закрити цю справу – якщо по гарячих слідах нічого не вдалося з'ясувати, то не вірю, що нападника знайдуть взагалі», – розповіла Анастасія Рейн.

http://images.telekritika.ua/7756e39c9954191b7e7c635cec53ae43.jpg;IMG_5154.jpg,http://images.telekritika.ua/c6d0f35298be1906e1cad2bba4d5b2c0.jpg;IMG_5155.jpg

Експертка ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова зазначає, що журналісти втрачають довіру до правоохоронних органів через низький рівень розкриття справ, пов'язаних із нападами або перешкодою журналістській діяльності. Власне, за останні два роки на працівників ЗМІ було скоєно десятки нападів, однак лише одиниці справ потрапили до суду. Тому не дивно, що деякі потерпілі просто вирішують не продовжувати розслідування і забирають заяви.

«Разом з тим, вважаю, що поліція, надавши відповідь на запит НСЖУ, вже зробила крок назустріч в налагодженні співпраці. Щоправда, дивує, чому до звіту про перебіг розслідування потрапили далеко не всі справи щодо нападів на журналістів у столиці. Зокрема, київська поліція нічого не повідомляє про перебіг розслідування нападу на знімальну групу програми «Схеми» в аеропорту «Київ» і ще майже 10 інцидентів, зафіксованих у «Індексі фізичної безпеки журналістів України» за 2017–1918 роки», – зазначає Тетяна Попова .

Нагадаємо, що за даними НСЖУ, у вересні 2018 року сталося сім інцидентів із застосуванням сили проти журналістів. У шести випадках жертвами насильства стали жінки.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Горів новий телеканал Мураєва

Суспільство

Заручник образу Трампа: аудиторія відвернулася від нового шоу Алека Болдвіна

Популярное на ТелекритикеБізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)