ТЕЛЕКРИТИКА

Напад на фронтову журналістку не розслідують уже рік

Суспільство

За рік розслідування інциденту на блокпосту біля Мар'їнки між знімальною групою і поліцейськими, слідчий жодного разу не вийшов на зв'язок ні з військовою журналісткою каналу «1+1» Наталею Нагорною, ні з кимось ще з групи. З цього можна зробити висновок, що розслідування не ведеться взагалі.


«Ми писали заяву, передавали відеоматеріали, на яких було знято напад на блокпосту. Але це нічого не дало: заяву втратили, потім виявилося, що диск порожній і на ньому немає жодних відеофайлів, тому розслідування зупинене. Мене допитував не слідчий у цій справі, а по суті стороння людина. Відповідальна за розслідування особа за рік не знайшла можливості зустрітися особисто. Навіть більше, я в цьому розслідуванні ніде не фігурувала як журналіст, хоча НСЖУ вимагала перекваліфікації справи, – розповіла Наталя. – Власне, зараз я цією справою і не займаюся, нікуди не звертаюся і не дбаю – просто зневірилася. Тоді, коли подавала заяву щодо інциденту з донецькими поліцейськими, абсолютно не було мети бігати з шашкою і когось карати. Просто щодо нашої знімальної групи був порушений закон, і ми хотіли справедливості, щоб у майбутньому такого не траплялося».

Общество

Справочник журналиста: что делать, если вас бьют

Ставленням слідства до знімальної групи й інциденту в цілому обурені в Національній спілці журналістів України. Випадок дуже показовий і добре показує ставлення правоохоронних органів до журналістів у цілому.

«Застосування сили поліцейськими, абсолютно неналежна реакція правоохоронних органів, в тому числі й керівництва МВС свідчать про порушення чинного законодавства України. Минув рік і це розслідування потонуло серед сотень подібних – ні звіту про виконану роботу, ні висновків щодо дій поліцейських, ні покарання. Таке ставлення вражає і обурює», – каже голова НСЖУ Сергій Томіленко. 

Нагадаємо, нещодавно Наталія Нагорна презентувала свою першу книжку «Повернутися з війни», в основі якої – фронтові історії та особисті переживання. Як розповіла журналістка, «все те, що я бачила, я показувала по телевізору. Все те, що я переживала, я описала в своїй книзі».

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою

Суспільство

Европейский суд встал на сторону Натальи Седлецкой

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд