ТЕЛЕКРИТИКА

Напад на фронтову журналістку не розслідують уже рік

Суспільство

За рік розслідування інциденту на блокпосту біля Мар'їнки між знімальною групою і поліцейськими, слідчий жодного разу не вийшов на зв'язок ні з військовою журналісткою каналу «1+1» Наталею Нагорною, ні з кимось ще з групи. З цього можна зробити висновок, що розслідування не ведеться взагалі.


«Ми писали заяву, передавали відеоматеріали, на яких було знято напад на блокпосту. Але це нічого не дало: заяву втратили, потім виявилося, що диск порожній і на ньому немає жодних відеофайлів, тому розслідування зупинене. Мене допитував не слідчий у цій справі, а по суті стороння людина. Відповідальна за розслідування особа за рік не знайшла можливості зустрітися особисто. Навіть більше, я в цьому розслідуванні ніде не фігурувала як журналіст, хоча НСЖУ вимагала перекваліфікації справи, – розповіла Наталя. – Власне, зараз я цією справою і не займаюся, нікуди не звертаюся і не дбаю – просто зневірилася. Тоді, коли подавала заяву щодо інциденту з донецькими поліцейськими, абсолютно не було мети бігати з шашкою і когось карати. Просто щодо нашої знімальної групи був порушений закон, і ми хотіли справедливості, щоб у майбутньому такого не траплялося».

Общество

Справочник журналиста: что делать, если вас бьют

Ставленням слідства до знімальної групи й інциденту в цілому обурені в Національній спілці журналістів України. Випадок дуже показовий і добре показує ставлення правоохоронних органів до журналістів у цілому.

«Застосування сили поліцейськими, абсолютно неналежна реакція правоохоронних органів, в тому числі й керівництва МВС свідчать про порушення чинного законодавства України. Минув рік і це розслідування потонуло серед сотень подібних – ні звіту про виконану роботу, ні висновків щодо дій поліцейських, ні покарання. Таке ставлення вражає і обурює», – каже голова НСЖУ Сергій Томіленко. 

Нагадаємо, нещодавно Наталія Нагорна презентувала свою першу книжку «Повернутися з війни», в основі якої – фронтові історії та особисті переживання. Як розповіла журналістка, «все те, що я бачила, я показувала по телевізору. Все те, що я переживала, я описала в своїй книзі».

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Голосування: обираємо найкращий ролик про перехід на «цифру»

Суспільство

«Світ у вогні, а у нього – сортирний гумор»: що пишуть про нове шоу Саші Барона Коена

Популярное на ТелекритикеКультура

Як позбутися актора без зайвого шуму

Культура

Одеська кіностудія оголосила початок нової епохи

Дуся

MELOVIN змусив своїх шанувальників напружитися

Дуся

Ілон Маск обмінявся образами з рятувальником тайських школярів-футболістів