ТЕЛЕКРИТИКА

На українському ТБ почали діяти мовні квоти

Суспільство

Відсьогодні, 13 жовтня, у нашій країні набув чинності закон, який передбачає встановлення мовних квот на телебаченні.

Для загальнонаціональних телекомпаній частка передач або фільмів державною мовою тепер має становити щонайменше 75% у проміжок часу з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00. Для регіональних мовників квота становить 60%.

При цьому компанії, які, згідно з ліцензією, здійснюють мовлення мовами корінних народів незалежно від категорії мовлення забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення українською мовою і мовою корінних народів у обсязі щонайменше 75%, з них не менш як 30% – державною.

За порушення квот передбачений штраф у розмірі 5% ліцензійного збору.

Бизнес

Смогут ли телеканалы соблюдать языковые квоты

Передача вважається виконанимою українською мовою, якщо всі виступи, репліки дикторів передані українською. Також можуть використовуватися інші мови без дублювання і озвучення під час репортажів з місця подій, крім мови і реплік репортерів; коментарі гостей передач; музичні кліпи, що містять текстовий супровід; у творах мовами корінних народів України.

Протягом першого року програми і передачі, повністю або частково створені мовником, вважаються виконаними українською мовою.

Також відповідний закон передбачає, що телеканали здійснюють трансляцію фільмів та передач, які не є їхнім власним продуктом, виключно українською мовою, за винятком фільмів і передач (крім дитячих та мультфільмів), створених до 1 серпня 1991 року. Фільми іншими мовами мають бути субтитровані українською.

Разом з тим квоти не застосовуються до іноземних телеканалах, дозволених для ретрансляції в нашій країні; каналах, що показують науково-просвітницькі передачі офіційними мовами Євросоюзу; компаній, які здійснюють радіомовлення; телеканалів, освітні програми яких спрямовані виключно на вивчення іноземних мов.

Нагадаємо, закон про мовні квоти на ТБ Верховна Рада ухвалила 23 травня, а президент підписав його.

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

«Залякування журналістів – це тероризм»: інтерв’ю з Сергієм Томіленком

Суспільство

Негайно і беззастережно: ООН закликає владу РФ відпустити Сенцова

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше