ТЕЛЕКРИТИКА

На благодійному показі фільму про Сенцова та Кольченка зібрали 20 тис. гривень

Суспільство

На благодійному показі фільму «Громадського» під назвою «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» вдалося зібрати 20 тис. гривень. Фільм розповідає про політв'язнів Кремля –українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка.


Безкоштовний показ фільму відбувся 13 червня в київському кінотеатрі «Жовтень». Кожен глядач міг пожертвувати гроші для благодійного фонду «Родичі політв'язнів Кремля». Зібрані 20 тис. грн підуть на допомогу сім'ям політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

_

_

Показ фільму «Громадського» у кінотеатрі відвідали міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також дипломати і правозахисники.

«Фільм класний, і важливо, що в ньому є справжня емоція, – прокоментував стрічку Павло Клімкін після показу. – Коли працюєш над справами політв'язнів і залучаєш інших, особливо, коли намагаєшся все це пояснити нашим друзям, ти ніколи не поясниш це раціонально. А цей фільм – це емоція. Ось зараз ми домовилися, що після дубляжу стрічки англійською мовою, спробуємо розкрутити його не тільки по всіх політиках, а всюди, де можемо. Адже тільки увага кожного – тут у Україні, всюди в світі – допоможе нам збільшити тиск на російську владу. Тому емоції саме цього фільму безцінні».

Також міністр зазначив, що протягом багатьох років у нормандському форматі питання про Сенцова взагалі не обговорювали. Причиною було те, що міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров категорично заперечував цю проблему. Однак на одній з останніх зустрічей 11 червня вдалося порушити мовчання і порушити цю тему за допомогою французьких і німецьких партнерів України.

Общество

Save Oleg Sentsov: в Киеве проведут неделю украинского кино в поддержку заключенного режиссера

«Зараз запит на цей фільм дуже великий, – каже шеф-редактор «Громадського» й співавтор фільму Ангеліна Карякіна. – Нам пишуть, телефонують з усього світу: давайте покажемо в Америці, Канаді, в Іспанії, Португалії, ще десь. Шкода, що приводом для цього стало голодування Олега Сенцова».

Директор фонду «Родичі політв'язнів Кремля» і батько політв'язня Павла Гриба Ігор Гриб зазначив, що зібрані на показі фільму кошти надійдуть на рахунок фонду, і їх витратять на розвиток цієї організації.

Нагадаємо, прем'єра документальної стрічки «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» відбулася 11 травня в ефірі «Громадського». Автори фільму побували в містах, через які пролягав шлях етапу політв'язнів, щоб показати, в яких умовах утримують наших співвітчизників. Вже майже 3 роки український режисер Олег Сенцов і громадський активіст Олександр Кольченко відбувають покарання в російських колоніях суворого режиму. На двох вони проїхали майже 20 000 кілометрів від дому – це половина шляху навколо світу.

Статті до теми

Главное в разделе

Популярное на ТелекритикеДуся

Анастасію Приходько перевдягли в хлопчика заради «Секретного фронту»

Дуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Суспільство

Що не так із серіалом «Марк+Наталка»?