ТЕЛЕКРИТИКА

Мексика названа другою найнебезпечнішою для журналістів країною

Суспільство

Минув рік із дня вбивства мексиканського журналіста Хав'єра Вальдеса, а ситуація з безпекою працівників ЗМІ в Мексиці залишається на тому ж жалюгідному рівні. Сьогодні Мексика так само є другою після Сирії країною за кількістю вбитих журналістів.


Як повідомляє видання El Pais, у 2017 році в Мексиці було вбито 11 журналістів, у тому числі й Хав'єра Вальдеса, співзасновника незалежної мексиканської газети Rio Doce.

За час своєї роботи Вальдес розповідав про жертв насильства, про сиріт, які залишилися після затяжної «війни» з наркоторговцями, про вбитих колег і про багато інших проблем, про які влада Мексики (а також численні злочинні клани) воліли б мовчати. Журналіст неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади і злочинних кланів.

У країні за останній час почастішали не лише вбивства, але й випадки нападу на журналістів і представників ЗМІ у вигляді кібератак, шпигунства, викрадення і зґвалтування. Поширення цих жахливих явищ стало однією з причин, з яких мексиканські журналісти прийшли до самоцензури, і це дуже обмежило свободу преси в країні.

Через важку обстановки в Мексиці в 2003 році Хав'єр Вальдес разом з Ісмаїлом Божоркесом заснували незалежну газету Rio Doce.

«Суспільство заслуговує на вільну пресу, яка має вирішальне значення і присвячена викриттю всього, що робить влада», – заявив Божоркес у інтерв'ю каналу NBC.

Общество

«Безопасность журналистов – в их собственных руках»

15 травня 2017 року Вальдеса смертельно поранили в Сіналоа. Подейкують, що його вбили члени одного з угруповань, про яке журналіст писав у своїй книжці Narcoperiodismo («Наркожурналістика»), випущеній незадовго до смерті.

Через рік після трагедії, а також напередодні президентських виборів у Мексиці Rio Doce та інші незалежні ЗМІ Мексики присвятили Вальдесу і вбитим колегам тиждень маршів і мітингів. Однією з основних подій тижня став марш, який стартував в Куліакані та завершився біля Генеральної прокуратури штату Сіналоа. 

Штат Сіналоа є батьківщиною всесвітньо відомого наркобарона Хоакіна «Ель-Чапо» Гузмана, який зараз перебуває під слідством у Нью-Йорку за його провідну роль в міжнародній торгівлі наркотиками.

В останні роки різні злочинні угруповання ведуть боротьбу за контроль над територією і маршрутами торгівлі людьми. У розслідуванні злочинної діяльності Гузмана згадувалося угруповання, відоме як клан Дамасо. Відомо, що Вальдес опублікував інформацію, яка їх розлютила, що, можливо, змусило клан замовити вбивство журналіста.

Можливого вбивцю Хав'єра Вальдеса заарештували. Подейкують, що за усунення журналіста клан віддячив злочинцеві символічним подарунком – срібним пістолетом. 

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Голосування: обираємо найкращий ролик про перехід на «цифру»

Суспільство

Сергій Лозниця заступився за російського актора, якому заборонили в’їзд в Україну

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Голосування: обираємо найкращий ролик про перехід на «цифру»

Дуся

Маша Єфросиніна прийняла естафетну паличку «Танців з зірками»

Культура

Мінус Меган, плюс Кетрін: чого чекати від 8 сезону «Форс-мажорів»

Культура

3 головні іноземні фільми Одеського кінофестивалю