ТЕЛЕКРИТИКА

Зимова Олімпіада: коментатори NBC хочуть будь-якою ціною розпалити міжнародний скандал

Суспільство

Знаєте, чому голландці такі гарні ковзанярі? Звучить як початок вульгарного анекдоту. І хоча жарт ведучої виявився досить невинним, найближчими днями телекомпанії NBC краще стежити за кожним сказаним у ефірі словом – хоча б тому, що цей казус був не єдиним.


Коментуючи Олімпіаду, свої геополітичні уявлення краще тримати при собі. Це зайвий раз підтвердив випадок із аналітиком Джошуа Купером Рамо, який коментував зимову Олімпіаду-2018 у п'ятницю, 9 лютого. «Будь-який кореєць скаже вам, що Японія – культурний, технологічний і економічний приклад, який був настільки важливий для модернізації їхньої країни», – заявив Рамо. І це незважаючи на те, що хвалене економічне зростання відбувалося під час окупації Кореї Японією. Колоніальний період тривав із 1910 по 1945 рр. і запам'ятався корейцям не так індустріалізацією, як жорстокою авторитарною політикою японської влади.

12 лютого Рамо відсторонили від ефіру, а NBC офіційно вибачилася за його коментар. Реакція керівництва мережі гідна похвали, але це не перший незграбний коментар ведучого NBC, який образив цілий народ.

Образование

Как освещают новости самые крупные телевизионные сети США

Ситуація з голландськими ковзанярами виглядала невинно, проте викликала ще більше сумнівів у професіоналізмі ведучої. Під час відкриття ігор, коментуючи церемонію, Кеті Куріч обмовилася про успіхи спортсменів із Нідерландів: «Чому їм так щастить [у ковзанярському спорті], запитаєте ви? Тому що ковзани – важливий спосіб пересування в містах на кшталт Амстердама, які розташовані на рівні моря. Як усі ви знаєте, там багато каналів, які взимку замерзають. З тих пір як з'явилися ці канали, голландці пересуваються по ним з однієї точки в іншу наввипередки, зокрема й для розваги».

«Якою б кумедною не видавалася картина цілого міста, що їде на роботу на ковзанах – напевно одягнене в милі шапочки і рукавиці, – пояснення Куріч не відповідає дійсності, як уже зазначили низка жителів Нідерландів у соцмережах», – пише Vanity Fair. Можливо, для якогось міста її фантастична пропозиція і здасться актуальною, але навіть просунуті голландці поки що вважають за краще дотримуватися безпеки на воді і пересуваються містом на велосипедах. А NBC доведеться надалі бути акуратнішим із текстами – двох інцидентів за чотири дні Олімпіади цілком достатньо.

Заголовне фото: Кеті Куріч / theSkimm

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Активісти заявили про нову спробу в Раді обмежити свободу слова

Суспільство

Як політичні ток-шоу стали маппет-шоу, а їх учасники – фріками

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»