ТЕЛЕКРИТИКА

Китайська соцмережа Weibo більше не цензуруватиме матеріали про геїв

Суспільство

Одна з найбільших соціальних мереж Китаю Weibo оголосила цього понеділка, що вона більше не цензуруватиме контент, пов'язаний з проблемами геїв. Таке рішення було ухвалене після масових протестів у країні.


У минулі вихідні сайт Weibo.com був буквально переповнений постами з хештегом «#I'mGay» і «#I'mGayNotaPervert» на підтримку ЛГБТ-спільноти. Платформа оголосила, що пости і відеоматеріали з підозрілим контентом (порнографічним, насильницьким або гейським) будуть вивчатися протягом трьох місяців і лише потім буде вирішено, чи припустима їх публікація.

У зв'язку з цим акції компанії впали минулої п'ятниці, після чого від сайту надійшло повідомлення, що зачистка матеріалів «не спрямована на гей-контент». Представник компанії відмовився уточнити, як платформа розцінюватиме відео з гей-контентом надалі. Передусім соцмережа зосередиться на вивченні порнографічного та насильницького контенту, йдеться у заяві Weibo.

Раніше компанія заявляла, що вона діє відповідно до законів кібербезпеки Китаю. В останні місяці регулювальні органи посилили контроль за китайськими мікроблогами, замовивши таким сервісам, як Weibo створення механізму для видалення неправдивої інформації та заборонених для поширення матеріалів.

Бизнес

На китайском телевидении запретили хип-хоп и татуировки

Таких заходів було вжито урядом президента Сі Цзіньпіна для посилення контролю за тим, що китайська громадськість може бачити і говорити в інтернеті.

Водночас гомосексуалізм у Китаї не є незаконним, у деяких жителів країни є релігійні заперечення проти таких стосунків. Консервативно налаштовані китайці віддають перевагу традиційним шлюбам і народженню дітей. Це створює проблеми для членів ЛГБТ-спільноти. 

Після першої заяви Weibo в п'ятницю понад мільйон користувачів використали хештеги на підтримку прав ЛГБТ. Деякі люди ділилися історіями своїх дітей або своїми власними. 

Хуа Зіле, засновник спільноти «Голоси ЛГБТ Китаю» (перший у світі тематичний аккаунт на Weibo. – Ред.), сказав, що його надихає обурення китайського суспільства проти плану цензури соцмережі. 

«Ця відповідь показує, що ми, ЛГБТ-люди в Китаї, повільно реалізуємо наші права, – сказав Хуа. – Геї, які мовчали багато років тому, тепер дозволяють чути їхні голоси». 

На думку Зіле, Китаю найближчим часом доведеться отримати повноцінну секс-освіту. 

Нагадаємо, минулої неділі група прихильників ЛГБТ у складі 100 осіб брали участь у марафоні в місті Нанкін, тримаючи в руках райдужні прапори (символ ЛГБТ-спільноти. – Ред.), щоб підвищити обізнаність суспільства з проблемами ЛГБТ. Головна мета марафону полягала в тому, щоб «допомогти кожному гею мужньо вийти з "шафи"». 


Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою

Суспільство

Издатель, расследовавший гибель журналистов в ЦАР, действительно был отравлен

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах