ТЕЛЕКРИТИКА

Держкомтелерадіо заборонило ввозити в Україну книжку Всеволода Чапліна

Суспільство

Держкомтелерадіо відмовило компанії «Дрес Шоу» у виданні дозволу на ввезення в нашу країну з території Росії книжки священика Російської православної церкви Всеволода Чапліна «Православ'я. Чесна розмова».

Як повідомляє прес-служба відомства, наказ про відмову виданий на підставі рішення Експертної ради з питань аналізу та оцінки видавничої продукції з віднесення її до такоъ, яка не дозволена для поширення в Україні.

"Експертна рада ухвалила законне і справедливе рішення, яким не дозволяється поширювати на території України так звані «праці» одного з ідеологів російського фашизму Чапліна", – каже перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Общество

Какие книги и почему запрещают в разных странах мира

Члени Експертної ради виявили в книзі наявність пропаганди імперських геополітичних доктрин держави-агресора, панівної релігійної конфесії, яка має слугувати ідейним підґрунтям поверненню України в сферу домінування РФ.

"Це видання нечесне, суцільно політтехнологічне, коли під православною лексикою і стилістикою прихоане відбілювання Сталіна і нинішнього неосталінізму. Книжка навмисне вибудувана нібито хаотично: чаплинська мемуаристика, щоденникові нотатки, навіть анекдот з Полтавщини, згадки Біблії Ісуса Христа, Леннона, Галича і навіть Шевчука з Макаревичем... насправді це розраховано на сприйняття і прийняття імперської ідеології Кремля і РПЦ українською молоддю", – вважає член Експертної ради, кандидат філологічних наук Віталій Довгич.

Фото: council.gov.ru

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

«Залякування журналістів – це тероризм»: інтерв’ю з Сергієм Томіленком

Суспільство

Негайно і беззастережно: ООН закликає владу РФ відпустити Сенцова

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше