ТЕЛЕКРИТИКА

Держкомтелерадіо заборонило ввозити в Україну книжку Всеволода Чапліна

Суспільство

Держкомтелерадіо відмовило компанії «Дрес Шоу» у виданні дозволу на ввезення в нашу країну з території Росії книжки священика Російської православної церкви Всеволода Чапліна «Православ'я. Чесна розмова».

Як повідомляє прес-служба відомства, наказ про відмову виданий на підставі рішення Експертної ради з питань аналізу та оцінки видавничої продукції з віднесення її до такоъ, яка не дозволена для поширення в Україні.

"Експертна рада ухвалила законне і справедливе рішення, яким не дозволяється поширювати на території України так звані «праці» одного з ідеологів російського фашизму Чапліна", – каже перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Общество

Какие книги и почему запрещают в разных странах мира

Члени Експертної ради виявили в книзі наявність пропаганди імперських геополітичних доктрин держави-агресора, панівної релігійної конфесії, яка має слугувати ідейним підґрунтям поверненню України в сферу домінування РФ.

"Це видання нечесне, суцільно політтехнологічне, коли під православною лексикою і стилістикою прихоане відбілювання Сталіна і нинішнього неосталінізму. Книжка навмисне вибудувана нібито хаотично: чаплинська мемуаристика, щоденникові нотатки, навіть анекдот з Полтавщини, згадки Біблії Ісуса Христа, Леннона, Галича і навіть Шевчука з Макаревичем... насправді це розраховано на сприйняття і прийняття імперської ідеології Кремля і РПЦ українською молоддю", – вважає член Експертної ради, кандидат філологічних наук Віталій Довгич.

Фото: council.gov.ru

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

Нацрада перевірить «Інтер» через показ «Стосується кожного» з 12-річною мамою

Суспільство

Суддю, який заборонив Нацраді виносити рішення щодо ліцензії «Радио Вести», покарають

Популярное на ТелекритикеДуся

Київська піарниця поскаржилася на пішоходів і зарахувала себе до буржуазії

Освіта

Тетяна Кисельчук: «Існує п’ятий вершник апокаліпсису, й ім’я його бюрократія»

Дуся

Фотограф показав обличчя жінок під час оргазму

Культура

У «Жовтні» відбудеться новий фестиваль – «Київський тиждень критики»