ТЕЛЕКРИТИКА

CPJ стала на захист чеської журналістки, яка розслідує гучне вбивство словацького колеги

Суспільство

Міжнародний Комітет із захисту журналістів (CPJ) сьогодні закликав словацьку владу поважати конфіденційність журналістських джерел. Причиною стало те, що поліція Словаччини відібрала мобільний телефон у чеської журналістки Павли Гольцової, що розслідує справу про вбивство її словацького колеги Яна Кучака.


Учора словацька поліція відібрала мобільний телефон у Павли Гольцової, після чого Національне агентство із боротьби зі злочинністю в Словаччині запросило її в Братиславу для допиту. Про це Комітету із захисту журналістів повідомила сама Гольцова.

Під часвосьмигодинного допиту їй пред'явили постанову прокурора Словаччини, в якій говорилося, що журналістка зобов'язана або надати доступ до її мобільному телефону, або сплатити штраф у розмірі 1 650 євро. Гольцова віддала свій телефон, але вимкнула пристрій і відмовилася надавати необхідні для вімкнення паролі, оскільки в пам'яті мобільного телефону зберігалися дані про розслідування вбивства Кучака. 

Павла Гольцова очолює Чеський центр розслідувань в рамках OCCRP (проект з розслідування корупції та організованої злочинності. – Ред.). Незадовго до смерті Кучака, Гольцова працювала з ним під егідою OCCRP. 

«Ми закликаємо словацьку владу негайно повернути телефон Павлі Гольцовій і продемонструвати, що розслідування (вбивства Кучака. – Ред.) буде проводитися ефективно і професійно», – заявив представник Європейського союзу CPJ Том Гібсон. 

Нагадаємо, в лютому цього року в селі Велка Мача неподалік від Братислави був убитий 27-річний журналіст Ян Кучак і його наречена Мартіна Кушнірова. Журналіст розслідував зв'язки словацьких політиків із представниками італійського мафіозного угруповання Ndrangheta, зокрема – стосунки радника голови словацького уряду Марії Трошкової з цим злочинним угрупованням. 

Убивство журналіста викликало резонанс у словацькому суспільстві. Президент Словаччини Андрей Кіска заявив, що він «шокований» подією і не виключає проведення дострокових парламентських виборів у країні. І справді в країні відбулася зміна уряду – 14 березня прем'єр-міністр Роберт Фіцо подав у відставку, а 22 березня на його місце був призначений Петро Пеллегріні.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою

Суспільство

Издатель, расследовавший гибель журналистов в ЦАР, действительно был отравлен

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах