ТЕЛЕКРИТИКА

Американський канал розповів, як Facebook мимоволі допоміг вторгненню РФ в Україну

Суспільство

Деякі російські користувачі Facebook використовували технічні можливості соцмережі в інформаційній війні з українцями під час вторгнення Росії в Україну. Як повідомляє «Голос Америки», про це йшлося в сюжеті американського телеканалу MSNBC «Як Facebook допоміг російському вторгненню в Україні».

"Російські оперативники інформаційної війни використали напрочуд успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook і позбутися конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення в сусідню державу", – сказала ведуча каналу, посилаючись на інформацію видання The Daily Beast.

Технологія полягала в тому, що російські користувачі знаходили в соцмережі українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали «поскаржитися на повідомлення». Яким би не було це повідомлення, фото чи інший контент, вони стверджували, що це порнографія або інша категорія повідомлень, які Facebook має усувати.

У сюжеті зазначалося, що за державної підтримки РФ такі скарги надсилалися сотні разів проти кожного з повідомлень українських активістів, що призводило до заборони їм доступу до ресурсу. "Таким чином, Facebook допомагав російському уряду заглушити опозиційні до Росії голоси в той час, як вона проводила вторгнення", – підсумовують у сюжеті.

Зі слів екс-заступника помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойри Вейлан, це є 100% правдою. "Багато хто з нас у Державному департаменті намагалися допомогти колегам в Україні, Грузії та інших місцях. Facebook просто не відповідав", – написала вона в своєму Twitter, коментуючи сюжет MSNBC.

Фото: Flickr.com / Anthony Quintano

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

Нацрада перевірить «Інтер» через показ «Стосується кожного» з 12-річною мамою

Суспільство

Суддю, який заборонив Нацраді виносити рішення щодо ліцензії «Радио Вести», покарають

Популярное на ТелекритикеДуся

Київська піарниця поскаржилася на пішоходів і зарахувала себе до буржуазії

Освіта

Тетяна Кисельчук: «Існує п’ятий вершник апокаліпсису, й ім’я його бюрократія»

Дуся

Фотограф показав обличчя жінок під час оргазму

Культура

У «Жовтні» відбудеться новий фестиваль – «Київський тиждень критики»