ТЕЛЕКРИТИКА

Американський канал розповів, як Facebook мимоволі допоміг вторгненню РФ в Україну

Суспільство

Деякі російські користувачі Facebook використовували технічні можливості соцмережі в інформаційній війні з українцями під час вторгнення Росії в Україну. Як повідомляє «Голос Америки», про це йшлося в сюжеті американського телеканалу MSNBC «Як Facebook допоміг російському вторгненню в Україні».

"Російські оперативники інформаційної війни використали напрочуд успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook і позбутися конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення в сусідню державу", – сказала ведуча каналу, посилаючись на інформацію видання The Daily Beast.

Технологія полягала в тому, що російські користувачі знаходили в соцмережі українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали «поскаржитися на повідомлення». Яким би не було це повідомлення, фото чи інший контент, вони стверджували, що це порнографія або інша категорія повідомлень, які Facebook має усувати.

У сюжеті зазначалося, що за державної підтримки РФ такі скарги надсилалися сотні разів проти кожного з повідомлень українських активістів, що призводило до заборони їм доступу до ресурсу. "Таким чином, Facebook допомагав російському уряду заглушити опозиційні до Росії голоси в той час, як вона проводила вторгнення", – підсумовують у сюжеті.

Зі слів екс-заступника помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойри Вейлан, це є 100% правдою. "Багато хто з нас у Державному департаменті намагалися допомогти колегам в Україні, Грузії та інших місцях. Facebook просто не відповідав", – написала вона в своєму Twitter, коментуючи сюжет MSNBC.

Фото: Flickr.com / Anthony Quintano

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

«Залякування журналістів – це тероризм»: інтерв’ю з Сергієм Томіленком

Суспільство

Негайно і беззастережно: ООН закликає владу РФ відпустити Сенцова

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше