ТЕЛЕКРИТИКА

Американський канал розповів, як Facebook мимоволі допоміг вторгненню РФ в Україну

Суспільство

Деякі російські користувачі Facebook використовували технічні можливості соцмережі в інформаційній війні з українцями під час вторгнення Росії в Україну. Як повідомляє «Голос Америки», про це йшлося в сюжеті американського телеканалу MSNBC «Як Facebook допоміг російському вторгненню в Україні».

"Російські оперативники інформаційної війни використали напрочуд успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook і позбутися конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення в сусідню державу", – сказала ведуча каналу, посилаючись на інформацію видання The Daily Beast.

Технологія полягала в тому, що російські користувачі знаходили в соцмережі українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали «поскаржитися на повідомлення». Яким би не було це повідомлення, фото чи інший контент, вони стверджували, що це порнографія або інша категорія повідомлень, які Facebook має усувати.

У сюжеті зазначалося, що за державної підтримки РФ такі скарги надсилалися сотні разів проти кожного з повідомлень українських активістів, що призводило до заборони їм доступу до ресурсу. "Таким чином, Facebook допомагав російському уряду заглушити опозиційні до Росії голоси в той час, як вона проводила вторгнення", – підсумовують у сюжеті.

Зі слів екс-заступника помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойри Вейлан, це є 100% правдою. "Багато хто з нас у Державному департаменті намагалися допомогти колегам в Україні, Грузії та інших місцях. Facebook просто не відповідав", – написала вона в своєму Twitter, коментуючи сюжет MSNBC.

Фото: Flickr.com / Anthony Quintano

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Суспільство

У Тернопільській області жорстоко побили журналістів

Суспільство

Свято Святих Жінок-Мироносиць: відродження традиції

Популярное на ТелекритикеБізнес

Переможці української Національної премії «Телетріумф»: повний список

Дуся

Стали відомі фіналісти «Голосу країни 8»

Бізнес

Кінець епохи радіо: «Укртелеком» підвищує абонплату за радіоточки

Бізнес

Телерейтинги: «Голос країни» – в топі, а «Молодий папа» не злетів