ТЕЛЕКРИТИКА

«Імперія болю» не витримала тиску громадськості

Суспільство

Рішення виробника оксиконтину Purdue Pharma припинити агітувати лікарів, щоб ті виписували пацієнтам рецепт на їхнє болезаспокійливе, отримало позитивний відгук від експертів з опіоїдів. Однак боротьба з фармакологічною епідемією ще не завершена.


Опіоїдну епідемію з її летальними наслідками називають найгіршою кризою охорони здоров'я в американській історії. Індра Сідамбі, директор Центру детоксикації «Мережева терапія» в Нью-Джерсі та визнаний на національному рівні авторитет зі зловживання опіоїдами, сказала, що заохочує дії Purdue Pharma.

«Рішення виробника припинити просувати опіоїдних знеболювальних препаратів запізнилося, але краще пізно, ніж ніколи, – сказала Сідамбі в інтерв'ю USA Today. – Навіть якщо ми врятуємо одне життя через це рішення, це того варте».

У Purdue заявляють також про скорочення кількості менеджерів з продажу та про відмову рекламування препарату лікарям. Раніше стало відомо, що виробник оксиконтину доплачував медикам, щоб ті виписували пацієнтам саме їхні препарати. 

Purdue заявила про те, що скорочує свої продажі більш як на 50%. Решта 200 торгових представників будуть зосереджені на неопіоїдних препаратах, таких як Symproic, йдеться в повідомленні компанії. 

Моніка Кварчінські, керівник відділу Purdue Pharmaceuticals, повідомила, що нова політика набуде чинності в понеділок, 12 лютого.

Образование

Обнаружены две планеты, пригодные для жизни

Компанію зокрема звинувачують в тому, що вона вводить у оману лікарів, які виписують препарати, продаючи опіоїди як безпечну заміну знеболювальних на кшталт ібупрофену. Виробника також звинувачують у впливі на зростання кількості людей, що вживають героїн.

У січні ми писали про нью-йоркського фотографа Нан ​​Голдін, яка оголосила війну сім'ї мільярдерів Саклерів, власників Purdue Pharma, які фактично підсадили її і ще сотні тисяч американців на наркотики. У 2014 році Голдін призначили потужний наркотичний препарат оксиконтин (OxyContin), щоб позбавити жінку болю в лівому зап'ясті. Та незабаром Нан стала залежною від препаратів, незважаючи на те, що приймала таблетки відповідно до приписів лікарів. 

Три роки жінка була залежною від препаратів, а коли лікарі перестали виписувати їй таблетки, перейшла на героїн. Незабаром фотограф вирішила розібратися в цій темі та дійшла висновку, що схожа доля спіткала й інших пацієнтів, які приймали таблетки від Purdue Pharma. 

Нан Голдін створила антиопіоїдну кампанію P.A.I.N (Prescription Addiction Intervention Now) для того, щоб утримати Саклера від виробництва препарату оксиконтину. Онлайн-петиція P.A.I.N зібрала на сьогодні 2583 підписів.

Статті до теми

Главное в разделе

Суспільство

Активісти заявили про нову спробу в Раді обмежити свободу слова

Суспільство

Як політичні ток-шоу стали маппет-шоу, а їх учасники – фріками

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»