ТЕЛЕКРИТИКА

Якщо ми колись полетимо на Марс, то без пива не залишимось

Освіта

Марсіанський ґрунт відрізняється від земного. Він щільний, містить багато заліза і швидко висихає. Проте за належного догляду на ньому можна вирощувати навіть якісний хміль.


Минулого семестру 25 студентів Університету Вілланова в США прослухали курс доктора-астрофізика Едварда Ф. Гінана і вивчили можливості інших планет. Для лабораторної частини курсу студенти проводили експерименти з рослинами, щоб з'ясувати, які культури можна виростити на марсіанському ґрунті.

Доктор Гінан представив результати досліджень цієї п'ятниці на зустрічі Американського астрономічного товариства у Вашингтоні, округ Колумбія.

«Я намагався вигадати цікавий і легкий проект для студентів, – сказав Гінан. – Я сказав студентам: "Уявіть, що ви на Марсі, там є колонія землян, і ваше завдання – нагодувати їх. Усі вони залежать від вас"».

Звичайно, ніхто ще не привозив землю з червоної планети, однак апарат NASA Phoenix Mars дуже докладно проаналізував марсіанський ґрунт. На основі цих вимірів учені відтворили марсіанський ґрунт на Землі. До його складу увійшов подрібнений базальт із давнього вулкана в пустелі Мохаве. Доктор Гінан придбав 100 фунтів базальту для експерименту.

Здебільшого студенти обрали практичні, поживні рослини, такі як соєві боби і капуста. Деякі вирощували трави (базилік і м'яту), щоб астронавти могли насолоджуватися ароматною їжею на червоній планеті. Проте одна група студентів обрала хміль.

«Тому що вони студенти», – пояснив вибір дослідників доктор Гінан (до речі, марихуану професор заборонив відразу). Таким чином, студенти з'ясували, що «марсіанське пиво» ​​може бути не гіршим за земне.

«Я не знаю, чи є ця рослина практичною, але проростає вона добре», – сказав Едвард Ф. Гінан.

Бизнес

National Geographic покажет сериал от обладателей «Оскара» о заселении Марса

Для експериментів у студентів була невеличка ділянка теплиці з сітчастим екраном, який зменшував сонячне світло, щоб імітувати відстань Марса від Сонця.

Одна група студентів припустила, що кавові зерна можна використовувати як наповнювач, щоб пом'якшити ґрунт. Вони вирішили, що космонавти однаково питимуть каву, і залишки напою стануть природним добривом. «Крім того, це може допомогти окислити марсіанський ґрунт», – сказала Елізабет Джонсон, студентка Вілланова, яка пройшла курс.

Марсіанський ґрунт дуже щільний і швидко висихає, тому швидше придатний для виготовлення цегли, ніж для вирощування рослин. Особливо проблемно на ньому вирощувати рослини, коріння яких має «прориватися» крізь ґрунт. Так, на Марсі складно було б виростити картоплю. А саме картопля стала рятівною рослиною вигаданого персонажа Марка Вотні у фільмі «Марсіанин» за книжкою Енді Вейра.

Нагадаємо, фільм «Марсіанин» вийшов у прокат 2015 року і, отримавши сім номінацій на «Оскар», не здобув жодної статуетки, що викликало бурхливе обговорення в мережі.

Статті до теми

Главное в разделе

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»