ТЕЛЕКРИТИКА

Скажіть нейромережі, як ви друкуєте, і вона відповість, чоловік ви чи жінка

Освіта

Грецькі вчені провели експеримент, під час якого встановили, що жінки і чоловіки користуються клавіатурою по-різному, а у представників однієї статі є схожі якості.


Дослідники грецького університету Демокріта на чолі з Іоаннісом Цімперідісом відібрали 75 добровольців (36 чоловіків і 39 жінок) і за допомогою спеціальної комп'ютерної програми-кейлоггера IRecU фіксували кожне натискання добровольців на клавіші. Експеримент тривав 10 місяців.

Зібрані дані аналізувалися програмою ISqueezeU. Вона виявляла особливості набору тексту: час натискання на клавіші, паузи між натисканням окремих літер, темп набору тощо.

Деякі характеристики корелюють зі статтю. Виявили, наприклад, паузу між натисканням клавіші N і наступної за нею О, а також M і O. Причини таких особливостей автори не встановили. 

Ці характеристики використовували для навчання нейромереж, які незабаром змогли навчитися визначати стать людини, яка користується клавіатурою, з точністю до 95%. 

Як вважають учені, визначення статі таким ненав'язливим способом може стати в пригоді як поліції під час розслідувань, так і бізнесу для планування таргетованої реклами.

Статті до теми

Главное в разделе

Освіта

Як скласти ідеальне резюме для професійної соцмережі

Популярное на ТелекритикеДуся

Ведмідь «збезчестив» Трампа на німецькому карнавалі

Бізнес

Чия «Чорна кров»? Довкола телеканалу «Україна» назріває черговий серіальний скандал

Дуся

Тест: Олег Винник чи Ірина Федишин?

Культура

Олександр Шапіро: від артхаусних фільмів до зіркових блогів