ТЕЛЕКРИТИКА

Скажіть нейромережі, як ви друкуєте, і вона відповість, чоловік ви чи жінка

Освіта

Грецькі вчені провели експеримент, під час якого встановили, що жінки і чоловіки користуються клавіатурою по-різному, а у представників однієї статі є схожі якості.


Дослідники грецького університету Демокріта на чолі з Іоаннісом Цімперідісом відібрали 75 добровольців (36 чоловіків і 39 жінок) і за допомогою спеціальної комп'ютерної програми-кейлоггера IRecU фіксували кожне натискання добровольців на клавіші. Експеримент тривав 10 місяців.

Зібрані дані аналізувалися програмою ISqueezeU. Вона виявляла особливості набору тексту: час натискання на клавіші, паузи між натисканням окремих літер, темп набору тощо.

Деякі характеристики корелюють зі статтю. Виявили, наприклад, паузу між натисканням клавіші N і наступної за нею О, а також M і O. Причини таких особливостей автори не встановили. 

Ці характеристики використовували для навчання нейромереж, які незабаром змогли навчитися визначати стать людини, яка користується клавіатурою, з точністю до 95%. 

Як вважають учені, визначення статі таким ненав'язливим способом може стати в пригоді як поліції під час розслідувань, так і бізнесу для планування таргетованої реклами.

Статті до теми

Главное в разделе

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»