ТЕЛЕКРИТИКА

Що таке могул, керлінг і скелетон

А також інші незвичайні види спорту на зимових Олімпійських іграх

Освіта

У розпал Олімпійських ігор саме час провести лікнеп і згадати про ті види спорту, про які мало що відомо широкому колі телеглядачів.


1

Керлінг

Керлінг – це приблизно як стоматологія в медицині. Як дантистів не сприймають всерйоз у професійних колах, так і до керлінгістів ставляться як до представників «спорту для домогосподарок», незважаючи на те, що цей вид спорту визнано олімпійським.

Спортивна гра на льоду, мета якої – влучити в мішень важким кам'яним диском із металевою рукояткою, вперше демонструвалася на Олімпійський іграх 1924 року і ще тричі, в 1932, 1988 і 1992 роках, залишалася «демонстраційною». Однак під час Ігор у Нагано (Японія) в 1998-му керлінг був визнаний олімпійським видом спорту.

Першим переможцем у змаганнях серед чоловіків стала команда Швейцарії, а перші золоті медалі в жіночих змаганнях здообули канадці.

Канадські спортсмени встановили рекорд із золотих медалей, вони ставали чемпіонами світу 24 рази, у тому числі й на останніх зимових Іграх у Сочі в 2014 році.

Українські керлінгісти ще жодного разу не брали участі в Олімпійських іграх. Пхенчхан-2018 не став винятком.

2

Могул

Ця дисципліна лижного фрістайлу полягає у спуску на гірських лижах пагорбами, або могулами, і виконанні стрибків на трампліні.

Результат спортсмена визначається за часом проходження траси і суддівською оцінкою якості стрибків. Могул входить у програму Олімпійських ігор, починаючи з Альбервільської олімпіади (Франція) в 1992 році.

У 2018 році золото в могулі завоювала француженка, срібло взяла канадка, а бронзу – представниця Казахстану. Серед чоловіків перше місце – у канадця з результатом 86,63 бала.

Цього року в Пхенчхані в олімпійських змаганнях із могулу вперше брала участь українка – Тетяна Петрова. На жаль, вона не змогла пробитися у фінал. Спортсменка впала після першого стрибка, та все ж доїхала до фінішу.

3

Шорт-трек

Шорт-трек – швидкісний біг на ковзанах на короткій доріжці. У змаганнях беруть участь кілька спортсменів, вони одночасно катаються по овальній льодовій доріжці довжиною 111,12 м. Це один із наймолодших олімпійських видів спорту, вперше представлений в 1988 році в Калгарі (Канада). Офіційним олімпійським видом спорту шорт-трек став в 1992 році у французькому Альбервілі.

Рекорди в шорт-треку належать корейцям (на дистанції 1000, 1500 і 3000 метрів) і канадцям (на дистанції 500 і 5000 метрів).

Україна на Олімпійських іграх за час незалежності була представлена ​​в цьому виді спорту чотирма спортсменами. У Нагано-1998 наших було відразу двоє – Євген Яковлєв і Наталія Сверчкова. Обидва бігли по 500 і 1000 метрів і посіли 21-ті місця. У Сочі-2014 на дистанції 1000 метрів виступала Софія Власова, посівши 26-те місце.

Цього року олімпійський турнір із шорт-треку в Пхенчхані мине без українців.

4

Скелетон

Скелетон – це зимовий олімпійський вид спорту – швидкісний спуск крижаною трасою на спеціальних санях без рульового управління. Змагання зі скелетону вперше були представлені на II зимових Олімпійських іграх, які відбувалися в Санкт-Моріці в 1928 році. У 2002 році скелетон знову внеслидо програми Олімпійських ігор після тривалої перерви.

Рекордом швидкості проходження дистанції для скелетона є 146,4 км/год. Його встановив росіянин Олександр Третьяков. 

Український скелетоніст Владислав Гераскевич вперше за всю історію незалежності нашої країни завоював путівку на Олімпійські ігри та виступить у цьому виді спорту в Пхенчхані. 

Побажаємо йому успіху – поки що наші спортсмени показали дуже скромні результати.

Статті до теми

Главное в разделе

Освіта

Як скласти ідеальне резюме для професійної соцмережі

Популярное на ТелекритикеДуся

Ведмідь «збезчестив» Трампа на німецькому карнавалі

Бізнес

Чия «Чорна кров»? Довкола телеканалу «Україна» назріває черговий серіальний скандал

Дуся

Тест: Олег Винник чи Ірина Федишин?

Культура

Олександр Шапіро: від артхаусних фільмів до зіркових блогів