ТЕЛЕКРИТИКА

Що таке могул, керлінг і скелетон

А також інші незвичайні види спорту на зимових Олімпійських іграх

Освіта

У розпал Олімпійських ігор саме час провести лікнеп і згадати про ті види спорту, про які мало що відомо широкому колі телеглядачів.


1

Керлінг

Керлінг – це приблизно як стоматологія в медицині. Як дантистів не сприймають всерйоз у професійних колах, так і до керлінгістів ставляться як до представників «спорту для домогосподарок», незважаючи на те, що цей вид спорту визнано олімпійським.

Спортивна гра на льоду, мета якої – влучити в мішень важким кам'яним диском із металевою рукояткою, вперше демонструвалася на Олімпійський іграх 1924 року і ще тричі, в 1932, 1988 і 1992 роках, залишалася «демонстраційною». Однак під час Ігор у Нагано (Японія) в 1998-му керлінг був визнаний олімпійським видом спорту.

Першим переможцем у змаганнях серед чоловіків стала команда Швейцарії, а перші золоті медалі в жіночих змаганнях здообули канадці.

Канадські спортсмени встановили рекорд із золотих медалей, вони ставали чемпіонами світу 24 рази, у тому числі й на останніх зимових Іграх у Сочі в 2014 році.

Українські керлінгісти ще жодного разу не брали участі в Олімпійських іграх. Пхенчхан-2018 не став винятком.

2

Могул

Ця дисципліна лижного фрістайлу полягає у спуску на гірських лижах пагорбами, або могулами, і виконанні стрибків на трампліні.

Результат спортсмена визначається за часом проходження траси і суддівською оцінкою якості стрибків. Могул входить у програму Олімпійських ігор, починаючи з Альбервільської олімпіади (Франція) в 1992 році.

У 2018 році золото в могулі завоювала француженка, срібло взяла канадка, а бронзу – представниця Казахстану. Серед чоловіків перше місце – у канадця з результатом 86,63 бала.

Цього року в Пхенчхані в олімпійських змаганнях із могулу вперше брала участь українка – Тетяна Петрова. На жаль, вона не змогла пробитися у фінал. Спортсменка впала після першого стрибка, та все ж доїхала до фінішу.

3

Шорт-трек

Шорт-трек – швидкісний біг на ковзанах на короткій доріжці. У змаганнях беруть участь кілька спортсменів, вони одночасно катаються по овальній льодовій доріжці довжиною 111,12 м. Це один із наймолодших олімпійських видів спорту, вперше представлений в 1988 році в Калгарі (Канада). Офіційним олімпійським видом спорту шорт-трек став в 1992 році у французькому Альбервілі.

Рекорди в шорт-треку належать корейцям (на дистанції 1000, 1500 і 3000 метрів) і канадцям (на дистанції 500 і 5000 метрів).

Україна на Олімпійських іграх за час незалежності була представлена ​​в цьому виді спорту чотирма спортсменами. У Нагано-1998 наших було відразу двоє – Євген Яковлєв і Наталія Сверчкова. Обидва бігли по 500 і 1000 метрів і посіли 21-ті місця. У Сочі-2014 на дистанції 1000 метрів виступала Софія Власова, посівши 26-те місце.

Цього року олімпійський турнір із шорт-треку в Пхенчхані мине без українців.

4

Скелетон

Скелетон – це зимовий олімпійський вид спорту – швидкісний спуск крижаною трасою на спеціальних санях без рульового управління. Змагання зі скелетону вперше були представлені на II зимових Олімпійських іграх, які відбувалися в Санкт-Моріці в 1928 році. У 2002 році скелетон знову внеслидо програми Олімпійських ігор після тривалої перерви.

Рекордом швидкості проходження дистанції для скелетона є 146,4 км/год. Його встановив росіянин Олександр Третьяков. 

Український скелетоніст Владислав Гераскевич вперше за всю історію незалежності нашої країни завоював путівку на Олімпійські ігри та виступить у цьому виді спорту в Пхенчхані. 

Побажаємо йому успіху – поки що наші спортсмени показали дуже скромні результати.

Статті до теми

Главное в разделе

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»