ТЕЛЕКРИТИКА

Ольга Фреймут волає до Віталія Кличка і в новому сезоні готується інспектувати цілі міста

Дуся

Уже восени в ефір телеканалу «1+1» виходить шоу «Новий інспектор Фреймут.Міста», в якому телеведуча буде перевіряти не окремі заклади, а цілі міста. Муся побувала на презентації нового сезону проекту, подивилася, як насправді виглядає Ольга через три місяці після пологів, а також послухала, як команда готується до зйомок


Шикарний вид з даху будівлі на Подолі, навіс від сонця для спікерів, дерев'яні стільчики для преси... Я думала, нас очікує марафон, а не спринт. Але на подив презентація проекту «Новий інспектор Фреймут.Міста» пройшла дуже швидко, навіть стрімко.

Телеведуча Ольга Фреймут в компанії колег і консультантів прийшла майже без запізнення і перед тим, як складно і чітко розповісти про проект все те, що було заплановано, продемонструвала гарну сукню і фігуру. Так-так, телеведуча навіть підкреслила, мовляв, вам, напевно, цікаво подивитися, як я виглядаю після народження другої дитини. «Ну цікаво так цікаво!» – подумали ми і таки помилувалися стрункою Фреймут.

Ну а потім все пішло гладко і чітко, як за сценарієм (а може, дійсно за сценарієм, хто ж їх, телевізійних майстрів, розбере!). Провідну партію в прес-конференції зіграла, звичайно ж, сама Фреймут: змалювала все в загальних рисах, всіх представила, всім слово дала... Загалом, була господинею балу.

Але це все лірика. А тепер до суті.

Вже цієї осені на «1+1» стартує новий «Інспектор». Якщо точніше, творці позиціонують його як новий проект (принаймні значно оновлений). Суть в тому, що відтепер перевірка буде стосуватися не окремих ресторанів, лікарень, дитячих садків і готелів, а цілих міст. Творці підкреслюють, що це можуть бути не тільки мегаполіси, але і маленькі міста і навіть села. Назва програми відповідна – «Новий інспектор Фреймут. Міста».

«Це величезний проект, покликаний змінити країну» (Ольга Фреймут)

– Взагалі зараз дивлюся на всіх нас і розумію, що ми такі собі джетсеттери, – говорить Фреймут. – Ми встановлюємо жанри, моду. Ось погодьтеся, як модно нині перевіряти ресторани, готелі, правда? Але згадайте, хто був біля витоків цього руху? Звичайно, команда «Інспектора» і «1+1 Продакшн». Тому зараз ми запускаємо новий тренд – перевірку міст. Сподіваємося, що наші колеги, які вже проводять перевірки, приєднаються до нас і схожі програми з'являться на інших каналах і, можливо, не тільки в телевізійних версіях.

Вікторія Лєзіна сповнена найсвітліших сподівань щодо нового проекту

– Нам хочеться подивитися, як живе країна, і хочеться допомогти таким, як ми, якимось чином вплинути на своє подальше життя, на свою долю, – розповідає генеральний продюсер «1+1 Продакшн» Вікторія Лєзіна. – Вважаємо, що ті умови, в яких ми зараз живемо, не надто заслужені. Адже нам, звичайно, хотілося б жити в процвітаючому громадянському суспільстві.

У нинішньому сезоні «Інспектор» візьметься за десять населених пунктів (що це за міста, поки не розкривається) і перевірить їх за чотирма параметрами: медицина, безпека, освіта, харчування (творців проекту цікавить, що і як їдять люди різних міст і чи це безпечно). Однак саме глобальне нововведення – політична еліта міста. Я вже було злякалася, що «Інспектор» вплутається в політику, але головний редактор проекту Ольга Доманська мене заспокоїла: подібного вони не планують.

– У цьому питанні ми, звичайно ж, розраховуємо на допомогу наших експертів, – говорить Ольга Доманська. – Ми не будемо йти ні в які слизькі політичні теми. Але там, де це стосується питань до мерів, і там, де це стосується питань до депутатів міських рад, конкретно в тих локаціях, де знайдемо проблеми, ми не будемо соромитися пред'являти претензії. Але дуже конкретні і дуже точкові. Умовно кажучи, буде так: є прецедент, є той, хто вчасно не прийняв рішення – йому і відповідати.

Ольга Доманська розповіла: незважаючи на таку розлогу тему, хронометраж «Інспектора Фреймут» залишиться колишнім

До речі, про експертів. Ясна річ, що самі дівчата (а творча команда складається в основному з представниць прекрасної статі) не впоралися б з багатьма питаннями, що стосуються непростого і багатогранного життя цілого міста, тому до участі запросили різних фахівців: екологів, медиків, архітекторів, так званих урбаністів і інших обізнаних в окремих питаннях людей.

Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай допоможе «Інспектору» розібратися з депутатами і мерами

На презентації, зокрема, був присутній експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, який зазначив, що в Україні в цілому існують 150 тисяч депутатів місцевих рад, а ось про те, як їм навчитися справлятися зі своїми обов'язками і яким чином вирішувати будь-які міські питання, дбають лише дві-три тисячі з них. До слова, ці деякі хоча б приходять вчитися в той самий Інститут політичної освіти або ж їдуть здобувати відповідні знання за кордон, а чим займаються інші – незрозуміло.

– Ці люди приймають рішення, куди витрачати податки, якою буде освіта, які міські об'єкти ремонтувати, як допомогти в сфері безпеки, якою буде наша вода в кранах – таких рішень мільйон, – каже Олександр Солонтай. – Але чи знають вони, як це робити? Я думаю, в рамках проекту ми це і побачимо.

Але не тільки фахівцями вузького профілю поповнилася сім'я «Інспектора». Кажуть, що людей, які бажають взяти участь у такому амбітному проекті, стає все більше і більше.

Керівник проекту Ксенія Чорна поки не розкриває всіх таємниць нового сезону, але обіцяє, що нудно не буде

– У нас така велика команда мрійників, яка, в порівнянні з минулим роком, стала більше рази в три, – зізналася керівник проекту Ксенія Чорна. – Тут зараз дуже невелика її частина, решта співробітників вже їздять по містах, проводять перевірки, працюють в поті чола.

Ось вони – дівчата-красуні, творці «Інспектора Фреймут»

Тільки уявіть, у цьому сезоні в перевірках візьмуть участь близько 40 (!) таємних агентів. Та й взагалі, як бачите, масштаби телевізійних перевірок на якість життя все ростуть і ростуть. В кінці кожного епізоду команда прямо на площі буде збирати городян, щоб презентувати їм результати інспекції та розповісти, як кожен з них може зробити життя улюбленого міста якісно краще.

До слова, можливо, на презентації проекту можна було б вже почати говорити про Київ – що і як в ньому можна змінити. Мабуть, саме з цією метою на захід був запрошений (про що всіх нас, звичайно, попередили) київський міський голова Віталій Кличко, проте він на зустріч з прекрасним (тобто з Ольгою Фреймут) не з'явився. Так що телеведуча була змушена кілька разів звернутися до нього за допомогою телекамер і запросити до діалогу з «Інспектором». Телевізійні перевіряючі все-таки плекають надію, що їх співпраця з київським мером відбудеться, і навіть призначили йому рандеву в ефірі програми «Сніданок з 1+1». Що ж, подивимося, чи відгукнеться Кличко.

Фото: Максим Лісовий

Главное в разделе

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою