ТЕЛЕКРИТИКА

«МастерШеф-6» – кухня приниження та образи

Як Муся подивилася головне кулінарне шоу країни, а потім плакала всю ніч

Дуся

Якби повір'я, що їжа, приготована в поганому настрої, може вбити, працювало, то судді шоу «МастерШеф» вже давно були б мертві. Я подивилася тригодинний випуск програми і зрозуміла, що кулінарія в одному з найбільш рейтингових проектів на СТБ – не головне.


Колись давно я була фанатом кулінарної програми «Пекельна кухня». Тоді в наших ресторанах ще не практикували відкритих кухонь, телеревізори не заглядали в святая святих точок громадського харчування, тому шоу про внутрішні розклади ресторану, про створення страв було для мене відкриттям. Більш того, практично всі учасники другого «пекельного» сезону зараз працюють шефами в кращих ресторанах країни.

Загалом, коли після скандалу з убивством змії на «МастерШеф» Дуся попросила мене подивитися це шоу, я без роздумів погодилася. Дочекавшись вечора вівторка, я приготувалася записувати нові страви і кулінарні техніки.

«Гнида ванюча! Падла!!! Ти забрав піраміду?!»

Описувати свої враження від побаченого хочу почати з того, що в «МастерШеф» не так багато кулінарії, як я розраховувала. Це як в класичному ретропорнофільмі: ти бачиш сантехніка з вантузом і коробкою з інструментами, а потім він не кран лагодить, а голий по квартирі за господинею бігає. Так і в «МастерШеф»: кухонні комбайни, обробні дошки і ножі – лише декорація до сцен, в яких мало готування і багато злості.

На момент телеогляду в програмі залишалося сім учасників. За три години перегляду я дала їм короткі характеристики:

Віка – склочна жінка-троль. Лається з усіма. Вміє з крику переходити на ультразвук.

Руслан – веселун-пофігіст. Нарцис. За перші дві години програми не приготував НІЧОГО.

Олег – недорікуватий атлет. Говіркою схожий на Юлію Тимошенко. Вважає, що готує краще за всіх.

Наталя – міцний статист.

Асмік – неконфліктна. За враженнями – тільки вона вміє готувати. Ставлю 200 гривень на те, що вона переможе в шоу.

Лєна – здається, на кастингах переплутали учасниць «МастерШеф» і «Від пацанки до панянки». Майстер лихослів'я 80 рівня.

Катя – примхлива панянка.

Приготування макарун

Скріншоти з сайту masterchef.stb.ua

Я завжди думала, що для того, щоб приготувати макаруни (це було перше завдання в програмі), потрібно мати свіжі інгредієнти, міксер і духовку. За версією «МастерШеф» в рецепт потрібно додати трохи ненависті і матюків за смаком.

«Гнида ванюча! Падла!!! Ти забрав піраміду?!» – щедро «приправляють» макаруни Лєна, звертаючись до одного з чоловіків, за сюжетом посаджених в клітку. Її суржик був схожий на манеру розмови учасників групи «Курган».

«Ти тупиш. Ти по жизні тупиш», – в наступному кадрі Наташа «заряджала позитивом» Віку..

З матом навпіл приготувавши макаруни, панянки споруджують з них страшненьку пірамідку і несуть показувати суддям.

У кадрі судді – Ектор, Сергій і Тетяна. Вони як би поблажливо посміхаються, підбадьорюють і хвалять вихованців за те, що ті просто хоч щось зробили.

Насправді для мене велика загадка: що роблять в цьому проекті цілих три судді, якщо з завданнями трьох легко впорається і хтось один? Але, можливо, я зробила такий висновок по одній програмі, і в інших у кожного з суддів більш виражена його особиста роль в проекті.

«Віка, ти поставила ці грьобані мафіни?»

Нарешті учасників розбили на дві команди, щоб втілити у життя сюжет під умовною назвою «Ми торгуємо з фудтрака». До синьої команди потрапили Олена, Наташа і Віка, до червоної – Асмік, Катя, Олег і Руслан.

У червоній команді тему сприйняли полярно – Олег взагалі не знав, що таке фудтрак, а Асмік знала навіть про фудтраки з мішленовською зіркою (я про таке не чула і інформації в Google не знайшла).

Команди вирушили в супермаркет – і там глядачі вперше побачили саму вдячну ЦА програми: юрби дітей бігали за учасниками і їх візками і навіть допомагали здійснювати покупки.

Коли учасники почали робити заготовки, то вперше я відчула атмосферу кухні ресторану, але тільки до того моменту, поки гуркіт кухонних комбайнів не перервала фраза: «Ти шо, глуха, бл*дь?» Це Лєна. Давно її не було чути.

Катя

І тут «прокидається» Катя – і що вона робить? Невже віртуозно готує їжу? Ні. Вона починає ображати Віку. Каже, що та старша за неї на 14 років і що все у неї позаду, а Катя молода – і все у неї попереду. Хоча якщо придивитися, то зморшки на Катриному лобі вишикувалися нотним станом, посередині якого нахабно втиснулася нота «до».

Програма вже йшла більше як півтори години, а Руслан після того, як потрапив до клітки, так жодного разу і не взяв у руки жодного кухонного предмета. Перед цим він порізав палець і голосить, як скривджена панянка, манірно надуваючи губи.

Ну і нарешті апофеоз другого блоку програми – торгівля з фудтраків. Аудиторією стають відпочиваючі на ВДНГ. Більшість з них – знову ж діти. Покупці розповідають на камеру, як їм сподобалася їжа, судді рахують гроші і йдуть на перерву.

«Я стою з цим ножом і думаю: зарубаю щас»

Сцена третя: на вечерю в заміському ресторані приходять зірки телеканалу СТБ – подружжя Узелкових, Надія Матвєєва, Антон Савлепов, Влад Яма та інші. Ну і найголовніше – серед гостей також колишній суддя і улюбленець публіки і учасників Микола Тищенко. Здавалося б, така плеяда зірок і почуття відповідальності повинні зіграти позитивну роль – учасники «МастерШефа» нарешті зберуться в єдину команду (ну хоча б у дві єдині команди) і покажуть клас. Але ні…

Камера переміщається на кухню – і глядач бачить знайому ситуацію: всі кричать і сваряться.

«Я стою з цим ножом і думаю: зарубаю щас», – резюмує атмосферу Лєна.

Але раптово програма закінчилася – і я так і не зрозуміла, чи залишилися задоволеними гості і чи зарубала всіх Лєна. Комінг сун, як то кажуть.

Резюме

Коли по телевізору почався анонс наступної програми, я зловила себе на думці, що в «МастерШефі» немає героя, за якого мені хотілося б вболівати і співчувати йому – усі дратували в рівній мірі. І я не бачу фіналіста шостого сезону шеф-кухарем ресторану. На жаль...

Ця програма, по-моєму, не зовсім про кулінарію, швидше, про найпопулярніший жанр сьогоднішніх українських соцмереж – срач. Наш народ хлібом не годуй – дай когось публічно обговорити, перемити кістки, нагавкати і т. п. І рейтинги «МастерШефа-6» підтверджують це: шоу на другому місці серед усього продукту, який створює телеканал СТБ.

Можна довго говорити про моральні аспекти проекту – про величезну кількість лайки, поганий смак учасників і про те, як це впливає на глядачів-дітей. Але це зайве. Чи потрібно звинувачувати канал у відсутності смаку? Я вважаю категорично – ні. СТБ робить продукт, який обирає глядач. І глядач обирає «МастерШеф» вже шостий сезон.

Фото обкладинки: «Единственная»

Главное в разделе

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою