ТЕЛЕКРИТИКА

Хрущовка, туалет, сосиски і райдужний прапор на прем`єрі вистави «Гей-парад»

Дуся

20 і 21 січня пройшла прем'єра нового спектаклю «Гей-парад» в столичній Малій опері. В основу лягла п'єса режисера Ігоря Білиця, яка була написана по дорозі в Сєвєродонецьк. За постановку взявся Олексій Дорічевський.


Історія розгортається навколо родини з чотирьох осіб, які ділять маленьку хрущовку. Одного разу мама, єдина працююча в сім'ї, приносить зі школи програму Євросоюзу про лояльність до ЛГБТ-спільноти. В рамках цієї програми пропонують навчитися толерантності і отримати 90-відсоткову субсидію. Перший час члени сім'ї сваряться, кричать і не бажають йти на такі умови, але гроші зіграли вирішальну роль. В результаті протягом трьох тижнів родині пропонується пройти курс толерантності з людиною нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Під пісню гурту Queen «I Want To Break Free» заводиться навіть шкільна вчителька

Фото тут і далі: Ната Боровик

З огляду на те, що глядач ставиться скептично до українського театру, а мінімальний бюджет і сцена розміром в шість квадратних метрів не дають розвернутися на повну котушку, сила акторської майстерності зіграла свою роль. Сучасний сюжет, яскраві персонажі, нецензурна лексика і проблеми маленької, але знайомої кожному родини наштовхують на всілякі думки.

Найкраще із зони комфорту виходити в БСДМ-одязі

Як би там не було, але це вистава не про людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Це спектакль про маленьку родину, де є жіночий біль, нерозуміння, крик душі, який закінчується після появи «нової» крові, і настає взаємоповага, щастя і прийняття себе. Однак всьому є своя ціна.

Кум-гомофоб – горе в сім'ї

_

У виставі персонаж гея виступає не просто об'єктом сексуального характеру, а скоріше сімейним психологом. І щоб з кожним порозумітися, доводиться розмовляти доступною для нього мовою: з кимось покурити травичку, комусь показати, як правильно робити масаж, комусь дати відчути себе справжньою жінкою, а комусь пояснити, що сльози - це нормально. Після того як контакт вже налагоджений, залишається тільки виховувати і змінювати людину на краще.

Середньостатистичний образ для гей-параду

_

«Дикий театр» готовий йти на експерименти, готовий ризикувати і дивувати українського глядача. І глядач залишається за це вдячний. Як кажуть, «не єдиною «Наталкою Полтавкою» живі».

Продюсер Олексій Жмурко і співвласниця «Дикого театру» Ярослава Кравченко розповідають про свій досвід – досвід постановки «Гей-параду»

_

Статті до теми

Главное в разделе

Дуся

Танька і Володька з однойменного шоу знялися в музичному кліпі

Дуся

Вагітна Валентина Хамайко засмутила підписників

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше