ТЕЛЕКРИТИКА

Ахтем Сеїтаблаєв: «Режисура мені все ж ближче»

Актор фільму «Правило бою» розповідає про маленькі ролі, нові роботи і любов до Ентоні Хопкінса

Дуся

Ви знаєте, частіше б відвідувати прес-покази, адже за один вечір з такою кількістю зірок можна поспілкуватися! На прес-показі картини «Правило бою», про яку я вже стільки розповідала,   мені вдалося поговорити з Ахтемом Сеїтаблаєвим

Я, звичайно, не упустила можливості розпитати його про те та про се. До речі, вже завтра відбудеться прем'єра фільму, в якому Ахтем виконує дуже небагатослівну, але при цьому важливу роль «людини в чорному». Жорсткий, непроникний, безкомпромісний – таким Сеїтаблаєв постане перед глядачами.

«В даному випадку я той пазлик режисера, який, смію сподіватися, доповнив картину»

– Ахтем, в картині «Правило бою» ви граєте роль досить жорсткого персонажа. Глядач звик бачити вас в кардинально протилежних образах як на сцені, так і на екрані. Вам як акторові які ролі все ж цікавіше – романтичні чи характерні?

– Цікаво виконувати складні завдання. В принципі, в акторській складовій, звичайно, вигідніше, якщо у твого персонажа є величезна теситура за роллю, кардіограма така: коли він страждає, бореться, коли його життя різноманітне. У даному випадку я той пазлик режисера, який, смію сподіватися, доповнив картину. І я це розумію і прекрасно віддаю собі звіт в тому, що в своїй професії завжди потрібно шукати щось, за що ти сам можеш зачепитися і витягнути те, що зробить цікавим твого персонажа. Якщо це трапляється, тоді це маленька перемога. Звичайно, коли є можливість мати в ролі різноманіття, звучання, характер, вчинки, конфлікти – це здорово, більше допомагає розкритися. Але це доля, як правило, головної ролі.

Фото тут і далі: Максим Лісовий

– Але ж маленьких ролей не буває. Все залежить від того, як актор проживає свій образ.

– У цьому з вами погоджуся. Тому що, ви знаєте, коли дивишся на роботу великого Ентоні Хопкінса... Як він мовчить, як він наповнено мовчить! Я нещодавно переглянув серіал «Світ Дикого Заходу» – і знову розписався в своїй величезній любові до цього артиста. The best!

Я взагалі, якщо чесно, дивуюся: Ахтем ще й серіали встигає дивитися! З його зайнятістю! Крім зйомок Сеїтаблаєв грає в театрі і режисує кіно. Ось нам би з Мусею стільки всього встигати!

«Мені ближче все ж, напевно, режисура. Тому що це набагато складніше»

– Ахтем, ви активно займаєтеся акторством і режисурою. Що ж все-таки вам ближче?

– Ближче все ж, напевно, режисура. Тому що це набагато складніше, але при цьому як раз ця складність і дає неймовірне відчуття того, що той світ, який ти колись придумав, ось на твоїх очах, прямо зараз, тут на майданчику матеріалізується.

А в якості актора, особливо якщо щастить на зустріч (а мені в багатьох моментах дуже сильно щастить), коли ти потрапляєш до режисера, який точно знає, чого хоче, коли він не ставить простих завдань, коли він за собою тебе підтягує, коли ти знаходишся поруч з чудовим партнером, то це прекрасно!

Для тих, хто забув, нагадаю, що Ахтем зараз працює над двома своїми повнометражними картинами – «Її серце» і «Кіборги». До речі, обидва фільми фінансово підтримало Держкіно. Та й не дивно, адже сюжети у обох проектів вже дуже глибокі і засновані на реальних подіях. Картина «Її серце» розповість історію 20-річної кримськотатарської дівчини Саїди. За часів Другої світової війни вона врятувала близько 90 дітей, більшість яких були євреями.

А «Кіборги» – драма про легендарних українських військовослужбовців. Сеїтаблаєв неодноразово повторював в своїх інтерв'ю, що кіно – один з кращих способів зберегти що-небудь назавжди і зберегти пам'ять про історію.

– На якому етапі готовності картини «Її серце» і «Кіборги»?

– «Її серце» знаходиться в постпродакшені, ми прийняли рішення, що для фільму буде необхідно зняти деякі сцени в Єрусалимі.

З приводу «Кіборгів» ми знаходимося в підготовчому періоді, він уже рухається до свого завершення: закінчуємо будівництво декорацій, практично вже зібрали повний акторський ансамбль, деякі з цих акторів відомі широкому глядачеві, але більша частина – немедійні обличчя. Для мене надзвичайно важливий результат цього фільму – починаючи зі сценарію, який написала Наталія Ворожбит, і закінчуючи людьми, яких називають «кіборгами». Я дуже мрію, що вони знімуться в одному з наших епізодів.

– Самі плануєте знятися в «Кіборгах»?

– Думаю, що епізодик візьму. Зіграю сепара, напевно. Адже ніхто з акторів не хоче грати Гітлера.

Ну треба ж! Ми з Мусею будемо чекати, коли зможемо побачити Сеїтаблаєва в такому сміливому амплуа. І, звичайно, дуже раді, що 2017 рік так багатий на українські повнометражні картини. Натхнення Ахтему для зйомок, а нам з Мусею – для розповідей про них.

Теги

Главное в разделе

Дуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Популярное на ТелекритикеДуся

Анастасію Приходько перевдягли в хлопчика заради «Секретного фронту»

Дуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Суспільство

Що не так із серіалом «Марк+Наталка»?