ТЕЛЕКРИТИКА

Журналістка «1+1» готується представити книжку про війну

Культура

Спеціальний кореспондент ТСН каналу «1+1» Наталія Нагорна презентує свою першу авторську книгу «Повернутися з війни». І вона не лише про війну.


Книга поділена на чотири частини, і кожна з них написана від імені різних персонажів і «проілюстрована» ними ж (автор створила малюнки в жанрі наївного мистецтва). За задумом Наталі Нагорної, кожен із персонажів малює не просто картинки, а вкладає в них свої емоції і переживання. Так, свої страхи і радості кольоровою крейдою малює дівчинка Саша, власні переживання про життя на Донбасі передає вугіллям її батько-військовий Олександр, а тонкої пастою зображує свої думки мама Яся.

У цих історіях особливе місце посідає персонаж кіт Сопун. Він – один із тих фронтових донбаських чотириногих, які рятують солдатів від холоду і обстрілів, а потім разом з ними повертаються з війни.

«Жодна книжка не пояснить нам, чому тримати автомат іноді легше, аніж тримати в руках телефон, який не відповідає. Адже солдатам розказують, як воювати, але чомусь не пишуть, як припинити та жити далі потім. Без примар, спогадів та нічних жахіть, – розповідає Наталя Нагорна. – Ця книжка насправді не про війну. В ній немає героїв, звитяг та подвигів, але є життя, любов та очікування. Війна – лише випадковість для цих людей, лише тло їхніх подій. Книга з’явилася на світ, бо ми не маємо права на відчай».

Фото: прес-служба ТСН

Книжка «Повернутися з війни» з'явилася на світ зусиллям видавництва «ДІПА», яке останнім часом звертає увагу саме на якісну військову прозу. Перший тираж видання становить 1500 примірників. Придбати книжку можна  ТУТ.

Презентація книжки відбудеться 28 квітня в Музеї історії України у Другій світовій війні, де зараз триває виставка, створена спільно з журналістами ТСН, присвячена російсько-українському конфлікту.

Нагадаємо, Наталія Нагорна стала першою жінкою в редакції ТСН, яка поїхала в зону АТО і з перших днів війни працює на передовій. Вона знімала сюжети про сім'ї бійців, поранених, потерпілих і загиблих. Журналістка також є співавтором книг «Війна очима ТСН», «Незалежність очима ТСН».

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

«Нелюбов» як діагноз, несумісний з життям

Культура

Що потрібно знати про 2 сезон «Світу Дикого Заходу»

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля більше не кінчена»: «Новий канал» розкрив секрет несподіваних візитів телеведучої до хейтерів

Дуся

Для нового фільму Шарліз Терон набрала 20 кілограмів і впала в депресію

Культура

«Нелюбов» як діагноз, несумісний з життям

Дуся

«Хто-небудь, принесіть Олі кошик з мізками»: Фреймут знову прогнівила мережу