ТЕЛЕКРИТИКА

Журналістка «1+1» готується представити книжку про війну

Культура

Спеціальний кореспондент ТСН каналу «1+1» Наталія Нагорна презентує свою першу авторську книгу «Повернутися з війни». І вона не лише про війну.


Книга поділена на чотири частини, і кожна з них написана від імені різних персонажів і «проілюстрована» ними ж (автор створила малюнки в жанрі наївного мистецтва). За задумом Наталі Нагорної, кожен із персонажів малює не просто картинки, а вкладає в них свої емоції і переживання. Так, свої страхи і радості кольоровою крейдою малює дівчинка Саша, власні переживання про життя на Донбасі передає вугіллям її батько-військовий Олександр, а тонкої пастою зображує свої думки мама Яся.

У цих історіях особливе місце посідає персонаж кіт Сопун. Він – один із тих фронтових донбаських чотириногих, які рятують солдатів від холоду і обстрілів, а потім разом з ними повертаються з війни.

«Жодна книжка не пояснить нам, чому тримати автомат іноді легше, аніж тримати в руках телефон, який не відповідає. Адже солдатам розказують, як воювати, але чомусь не пишуть, як припинити та жити далі потім. Без примар, спогадів та нічних жахіть, – розповідає Наталя Нагорна. – Ця книжка насправді не про війну. В ній немає героїв, звитяг та подвигів, але є життя, любов та очікування. Війна – лише випадковість для цих людей, лише тло їхніх подій. Книга з’явилася на світ, бо ми не маємо права на відчай».

Фото: прес-служба ТСН

Книжка «Повернутися з війни» з'явилася на світ зусиллям видавництва «ДІПА», яке останнім часом звертає увагу саме на якісну військову прозу. Перший тираж видання становить 1500 примірників. Придбати книжку можна  ТУТ.

Презентація книжки відбудеться 28 квітня в Музеї історії України у Другій світовій війні, де зараз триває виставка, створена спільно з журналістами ТСН, присвячена російсько-українському конфлікту.

Нагадаємо, Наталія Нагорна стала першою жінкою в редакції ТСН, яка поїхала в зону АТО і з перших днів війни працює на передовій. Вона знімала сюжети про сім'ї бійців, поранених, потерпілих і загиблих. Журналістка також є співавтором книг «Війна очима ТСН», «Незалежність очима ТСН».

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд

Культура

Карпатсько-голлівудський екшн «Захар Беркут» вийде на екрани через рік

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах