ТЕЛЕКРИТИКА

Навіщо потрібно дивитися новий серіал з Джимом Керрі

Що добре і що погано в пілотному випуску шоу Мішеля Гондрі

Культура

Мішель Гондрі та Джим Керрі відважно вирішили ризикнути увійти двічі в ту саму річку – півтора десятиліття тому їхній спільний проект «Вічне сяйво чистого розуму» здавався одкровенням, а сьогодні став сучасною класикою. Чи вдасться такий фокус із серіалом «Жартую» (Kidding)? Покаже час. Поки що пілотний випуск украй вдалий.


Через 15 років Джим Керрі вирішив повернутися на телебачення, але підбирався до нового багатосерійного шоу поволі. Спершу він виступив продюсером серіалу «Помираю зо сміху», присвяченого лос-анджелеській стендап-сцені сімдесятих – сам Керрі жартував у ті часи в передачі Джонні Карсона Tonight Show і на підмостках клубу Comedy Store, у веселій компанії Девіда Леттермана, Робіна Вільямса і Джо Піскопо. (Причому через відсутність власного кутка йому доводилося ночувати в гардеробній клубу.) Серіал вдався: на сьогодні вийшло два повних сезони.

_

_

Спрацювавшись на серіалі з продюсером і сценаристом Девідом Голстейном, для нового проекту Керрі запросив такого важкоатлета, як Мішель Гондрі. Геніальний кліпмейкер, який створив незабутні ролики на пісні Бьорк, Radiohead і Massive Attack, у кіно Гондрі так і не зміг повторити успіх своїх найкращих робіт «Вічне сяйво чистого розуму» і «Наука сну». Його екранізацію «Піни днів» Бориса Віана, яка обіцяла стати маленьким шедевром, зіпсував невдалий кастинг. А остання на сьогодні картина, гнітюче несмішна підліткова комедія «Мікроб і бензин» (2015), викликає подив. Якщо судити за пілотною серією «Жартую», то режисерові, схоже на те, вдалося віднайти друге дихання на телебаченні.

«Жартую» розповідає історію сумного клоуна Джеффа, популярного ведучого дитячої передачі «Шоу містера Пікклза», який переживає екзистенційну кризу. Смерть дитини – що особливо боляче для людини, яка все своє життя присвятила чужим дітям, розпад сім'ї і розчарування в своїй роботі занурюють цю вкрай добру, відкриту і десь навіть наївну людину, так і не зіпсовану успіхом, в глибоку депресію, зовсім не властиву його світосприйняттю. 

Голлівудський ветеран Френк Ланджелла, який зіграв безліч ролей в кіно і на телебаченні, в діапазоні від Остапа Бендера до Річарда Ніксона, грає батька головного героя, а за сумісництвом продюсера його шоу. Чудова Кетрін Кінер, що прикрасила собою перехвалений фільм Джордана Піла «Пастка», в «Жартую» відповідає за роль ексцентричної сестри Джеффа, яка також бере участь у шоу містера Пікклза. І батько, і сестра, і колишня дружина у виконанні Джуді Грір («Людина-мураха і Оса», де вона також грала колишню дружину головного героя), всі вони намагаються утримати Джеффа в рамках, але куди все це приведе, поки не зовсім зрозуміло: у першому епізоді до розвитку дії ще не дійшло, Гондрі обмежився розстановкою фігур на дошці. 

Культура

Битва сериалов: «Кондор» против «Джека Райана»

Необходимо отметить, что это совершенно не детское кино выстроено на крайне странном контрасте. С одной стороны, никогда еще мы не видели Джима Керри таким растерянным, нежным и добрым – даже в «Вечном сиянии». Но с другой стороны, меланхолический тон повествования, щемящая печаль в глазах Кэрри – тоска по сыну, которого он потерял в автокатастрофе, сюрреалистический юмор сцен бэкстейджа детской передачи про мистера Пикклза (здесь легко узнается манера, в которой Гондри поставил свою «Науку сна»), самым странным образом сочетается с грубыми, а порою откровенно вульгарными гэгами. Чего только стоит однополый секс двух актеров внутри костюма лошадки, в которой они в свободное от этого самого однополого секса время снимаются в детском шоу.

Впрочем, вкус к специфическому чувству юмора Гондри показал еще в «Микробе и бензине», но странное дело – в сериале «Шучу» вульгарные сцены не отталкивают, а создают особый сюрреалистический эффект. Смешать грязь и элегию в одном кадре таким образом, чтобы не вызвать у зрителя отторжения, под силу только настоящим мастерам. Джим Керри уже не раз показывал себя тонким драматически актером, так что очень любопытно, как будет развиваться характер его героя в следующих девяти эпизодах сериала. Согласно информации на imdb, вопреки распространенной практике Гондри снял как режиссер все десять серий, а не только пилот. Так что есть надежда, что и следующие эпизоды окажутся, как минимум, не слабее.

При этом удивляет довольно низкая оценка сериала зрителями: на том же портале imdb «Шучу» удостоился всего лишь 6,6 баллов. В те же самые 6,6 баллов неизвестные энтузиасты оценили отечественного «Бобота» – якобы детский фантастический фильм, который способен нанести детской неокрепшей психике ощутимый вред. Добрый мистер Пикклз определенно негодует.

Для коллажа были использованы кадры:

https://www.youtube.com/watch?v=jS6Gt76e_NA

© 2018 SHOWTIME NETWORKS INC. ALL RIGHTS RESERVED

Статті до теми

Главное в разделе

Популярное на ТелекритикеБізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)