ТЕЛЕКРИТИКА

Помер легендарний голлівудський режисер

Культура

Про смерть Мілоша Формана повідомило чеське видання Novinky. Зі слів дружини Формана Мартіни, режисер помер раптово після нетривалої хвороби 13 квітня. Прославленому голлівудському постановнику було 86 років.


На батьківщині Мілош Форман прославився першим же фільмом – трагікомедією дорослішання «Чорний Петро». Після 1968 року емігрував до США, де дивний стиль Формана-постановника, що змішує воєдино їдку соціальну сатиру і драму найвищого напруження, раптово став у пригоді в епоху Нового Голлівуду.

Уже другий фільм Формана в Америці, екранізація роману Кена Кізі «Політ над гніздом зозулі», увійшов до класичного фонду кіно і зібрав феноменальну кількість «Золотих глобусів» із «Оскарами». Історія бунтаря, який намагається вирватися з божевільні (легко прочитується метафора суспільства), стала ідеальним матеріалом для форманівського стилю і остаточно закріпила статус суперзірки за Джеком Ніколсоном. А для Денні де Віто, Крістофера Ллойда і Бреда Дуріфа стала стартом вражаючих акторських кар'єр.

Подальші голлівудські роботи Формана, від «Регтайма» до «Людини на Місяці», підтвердили його високий клас постановника фільмів, що легко поєднують драму і комедію, мелодраму і сатиру – і які однаково адресовані найширшій кількості кіноглядачів, від витончених цінителів інтелектуального кіно до рядових споживачів недільних блокбастерів. А фільм «Амадей» 1984 року став піком кар'єри, зібравши загалом 53 нагороди і номінації, зокрема й вісім оскарівських статуеток. 

Кожен наступний фільм режисера, у тому числі кінобіографії видавця журналу Hustler Ларрі Флінта і канадського стендап-коміка Енді Кауффмана, що посмертно став легендою жанру, ставав великою подією у світі кіно.

Мілош Форман помер 13 квітня після нетривалої хвороби, в колі сім'ї. Зі слів дружини режисера Мартіни Форман, його відхід був спокійним і він весь час був оточений родиною і найближчими друзями. Прощання з Форманом відбудеться в тісному сімейному колі. 

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

«Нелюбов» як діагноз, несумісний з життям

Культура

Що потрібно знати про 2 сезон «Світу Дикого Заходу»

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля більше не кінчена»: «Новий канал» розкрив секрет несподіваних візитів телеведучої до хейтерів

Дуся

Для нового фільму Шарліз Терон набрала 20 кілограмів і впала в депресію

Культура

«Нелюбов» як діагноз, несумісний з життям

Дуся

«Хто-небудь, принесіть Олі кошик з мізками»: Фреймут знову прогнівила мережу