ТЕЛЕКРИТИКА

«Світоч свободи»: Одеська кіностудія почала роботу над повнометражним фільмом, заснованим на реальних подіях

Культура

У разі позитивного рішення Українського культурного фонду про фінансування підготовчий період проекту почнеться влітку 2019 року.


Кіносценарій рівненського кіносценариста Миколи Кирильчука, покладений в основу проекту «Світоч свободи», став переможцем відбору сценарної лабораторії «Кіно-Авеню» і отримав нагороду «Симпатія Одеської кіностудії» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова 2018».

«Ми вирішили виступати як продакшен студія для створення повнометражного фільму. Підписали договір на екранізацію кіносценарію та співпрацю з літературним конкурсом «Коронація слова». До продюсерської команди долучилися відомі українські діячі Юрій і Тетяна Логуші. Мені здається, ця історія може бути цікава не тільки українському, а й європейському глядачеві. Зараз триває робота з пошуку партнерів для створення фільму в копродукції», – повідомляє голова правління Одеської кіностудії Андрій Осипов.

Історія майбутнього фільму заснована на реальних подіях, що відбулися 50 років тому. 5 листопада 1968 року активіст українського національного руху Василь Макух вчинив самоспалення в центрі Києва. Це була акція протесту проти комуністичного режиму, русифікації України і введення радянських військ до Чехословаччини. Подію замовчували радянські газети, але не іноземні видання. 

Зі слів режисера Тараса Ткаченка, мета фільму – створення універсальної психологічної драми окремої людини на тлі історичних подій.

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

Володимир Войтенко став головою правління Української кіноакадемії

Культура

Стартували зйомки другої частини кінокомедії «Свінгери»

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»