ТЕЛЕКРИТИКА

Відразу два українські фільми відібрані на Мюнхенський кінофестиваль

Культура

Мюнхенський міжнародний кінофестиваль, другий за значенням німецький кінофорум після Берлінського, оголосив свою конкурсну програму. До неї увійшли дві українські стрічки, створені за підтримки Держкіно, – «Вулкан» Романа Бондарчука та «Донбас» Сергія Лозниці.


Цього року Мюнхенський кінофестиваль триватиме з 28 червня по 7 липня. У конкурсній програмі International Independents візьмуть участь повнометражний дебют режисера Романа Бондарчука «Вулкан» і картина Сергія Лозниці «Донбас».

Художній фільм Бондарчука створювали в копродукції з Німеччиною. Авторами сценарію виступили Алла Тютюнник, Дар'я Аверченко і сам режисер Роман Бондарчук. До речі, кіносценарій фільму ще в 2015 році отримав премію міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». За сюжетом, перекладач у складі моніторингової місії ОБСЄ вирушає на кордон із Кримом, де йому доводиться переосмислити своє життя.

Світова прем'єра «Вулкана» відбудеться 1 липня. Раніше фільм був відібраний для участі в програмі East of the West 53-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. 

Стрічка Сергія Лозниці «Донбас» була створена в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. У фільмі показана подорож Донбасом, і це не історія одного регіону і навіть не однієї країни. Як заявляють самі творці картини, у фільмі йдеться про «світ, який був втрачений через фальшиву ідентичність». 

Прем'єра стрічки «Донбас» відбулася на Каннському фестивалі. Фільм відкрив офіційну конкурсну програму Un Certain Regard («Особливий погляд») і отримав приз за найкращу режисерську роботу.

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

Сучасне патріотичне кіно: що дивитися?

Культура

Покупець не відмовилася від порізаної картини Бенксі

Популярное на ТелекритикеДуся

Анастасію Приходько перевдягли в хлопчика заради «Секретного фронту»

Дуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Суспільство

Що не так із серіалом «Марк+Наталка»?