ТЕЛЕКРИТИКА

Режисер «Анігіляції» не розібрався з расовою приналежністю героїнь

Культура

Минулорічний скандал із «Привидом у броні» повторюється. Напередодні виходу науково-фантастичного блокбастера його режисера знову звинувачують у «відбілюванні» персонажів. Цього разу дісталося Алексу Гарленду і його «Анігіляції» з Наталі Портман у головній ролі.


Як повідомляє CinemaBlend, героїні, яких у картині зіграли Наталі Портман і Дженніфер Джейсон Лі, в першоджерелі були азіатського та індіанського походження (фільм знятий за серією романів Джеффа Вандермеера The Southern Reach Trilogy. – Ред.). Представники правозахисних організацій, які виступають за рівні можливості для кольорових акторів у індустрії, вже звинуватили стрічку у «відбілюванні» персонажів. «Алекс Гарленд не віддає належне героям книги, – заявила одна з речників організації Media Action Network for Asian Americans and American Indians Алес Бадрешіа. – Він експлуатує сюжет, але не поміщає в нього героїв такими, якими вони були задумані».

Культура

День сурка: 6 новых фильмов о временной петле

Якщо творці «Привиду у броні» могли виправдати вибір Скарлетт Йоганссон на роль героїні-азіатки особливостями сюжету, то у режисера «Анігіляції» інше виправдання – він не читав книгу. Точніше, читав лише першу частину трилогії, в якій расова приналежність героїнь не розкривається. Однак він міг би зауважити, що претензії до акторського складу несправедливі – навіть дивлячись на промофото фільму, можна переконатися, що ні про які «100% білих жінок» мова не йде.

Науково-фентезійна картина «Анігіляція» вийде в американський прокат 23 лютого. Вона також буде доступна на великому екрані в Канаді та Китаї, тоді як глядачам з інших країн доведеться задовольнятися релізом на Netflix. Як відомо, продюсери компанії Skydance Media були незадоволені тим, що фільм вийшов «занадто інтелектуальним» і навіть зажадали внесення сюжетних правок. Гарленд, для якого стрічка стане другою режисерською роботою (першою була «З машини» 2015 року), не міг приховати свого розчарування: за його словами, він створював «Анігіляцію» саме для великого екрану.

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Культура

5 причин подивитися першу документальну стрічку про Кузьму Скрябіна

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше