ТЕЛЕКРИТИКА

Режисер «Анігіляції» не розібрався з расовою приналежністю героїнь

Культура

Минулорічний скандал із «Привидом у броні» повторюється. Напередодні виходу науково-фантастичного блокбастера його режисера знову звинувачують у «відбілюванні» персонажів. Цього разу дісталося Алексу Гарленду і його «Анігіляції» з Наталі Портман у головній ролі.


Як повідомляє CinemaBlend, героїні, яких у картині зіграли Наталі Портман і Дженніфер Джейсон Лі, в першоджерелі були азіатського та індіанського походження (фільм знятий за серією романів Джеффа Вандермеера The Southern Reach Trilogy. – Ред.). Представники правозахисних організацій, які виступають за рівні можливості для кольорових акторів у індустрії, вже звинуватили стрічку у «відбілюванні» персонажів. «Алекс Гарленд не віддає належне героям книги, – заявила одна з речників організації Media Action Network for Asian Americans and American Indians Алес Бадрешіа. – Він експлуатує сюжет, але не поміщає в нього героїв такими, якими вони були задумані».

Культура

День сурка: 6 новых фильмов о временной петле

Якщо творці «Привиду у броні» могли виправдати вибір Скарлетт Йоганссон на роль героїні-азіатки особливостями сюжету, то у режисера «Анігіляції» інше виправдання – він не читав книгу. Точніше, читав лише першу частину трилогії, в якій расова приналежність героїнь не розкривається. Однак він міг би зауважити, що претензії до акторського складу несправедливі – навіть дивлячись на промофото фільму, можна переконатися, що ні про які «100% білих жінок» мова не йде.

Науково-фентезійна картина «Анігіляція» вийде в американський прокат 23 лютого. Вона також буде доступна на великому екрані в Канаді та Китаї, тоді як глядачам з інших країн доведеться задовольнятися релізом на Netflix. Як відомо, продюсери компанії Skydance Media були незадоволені тим, що фільм вийшов «занадто інтелектуальним» і навіть зажадали внесення сюжетних правок. Гарленд, для якого стрічка стане другою режисерською роботою (першою була «З машини» 2015 року), не міг приховати свого розчарування: за його словами, він створював «Анігіляцію» саме для великого екрану.

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

Стартували зйомки другої частини кінокомедії «Свінгери»

Культура

Володимир Войтенко став головою правління Української кіноакадемії

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»