ТЕЛЕКРИТИКА

Гільєрмо дель Торо дихає, як людина-амфібія

Культура

Ось що робить із режисерами нервова робота. Нейтан Робітейл, який працював над звуковим оформленням «Форми води», поділився несподіваним фактом про те, як створювався голос істоти з фільму.


Звісно, завдання стояло непросте – зрештою людина-амфібія – істота німа. Як безсловесному створінню стати переконливим героєм-коханцем у драмі? У Робітейла були на цей рахунок свої ідеї: він надихався звуками, які видають дельфіни, і прислухався до того, як актор Даг Джонс вживається в роль (той просто видавав горлові звуки).

Але записана доріжка була лише початком: після цього до неї додавалися нові звуки, покликані продемонструвати емоційний спектр істоти. Наприклад, для сцени, в якій амфібія вперше наближається до Елайзи, Робітейл додав до звуків шипіння лебедя.

Культура

Как продолжить знакомство со звездой «Формы воды» Салли Хокинс

Та найбільш примітним донором голосу для лускатого бойфренда героїні став... режисер фільму. Робітейлу весь час здавалося, що якогось ключового інгредієнта не вистачає. І лише зіткнувшись у студії звукозапису з Гільєрмо дель Торо, він зрозумів: заповітний елемент знайдений. «Одного разу дель Торо зайшов до студії, і я швидко зрозумів, яка чудова текстура у його дихання, – розповідає фахівець зі звукозапису виданню Vanity Fair. – Тож я став його записувати і пізніше склеїв усе разом».

Тож, переглядаючи «Форму води», зверніть увагу на сцену, в якій Елайза поміщає людину-амфібію, що задихається, у ванну у себе вдома. Те, що ви чуєте, – дихання режисера.

Крім численних номінацій на «Оскара» в технічних категоріях (зокрема і «Найращий звуковий монтаж»), фільм «Форма води» претендує на найпрестижніші нагороди кіноакадемії – «Найкращий фільм» і «Найкращий оригінальний сценарій». Завдяки ролі Елайзи Саллі Хокінс побореться за «Оскар» у номінації «Найкраща актриса», а різнобічно талановитий Гільєрмо дель Торо закономірно опинився серед претендентів на звання найкращого режисера.

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

Ворожнеча з серіалом «Ворожнеча»: 101-річна зірка Голлівуду перелічила претензії

Культура

Новий серіал Netflix стане конкурентом «Американської історії жаху»

Популярное на ТелекритикеКультура

5 причин дивитися фантастичний трилер «Анігіляція»

Дуся

Співачка plus-size може перемогти на Євробаченні-2018

Суспільство

Журнал National Geographic зізнався в расизмі

Дуся

Стало відомо, хто не доживе до фіналу «Гри престолів»