ТЕЛЕКРИТИКА

«Донбас» представить Україну на «Оскарі»

Культура

Фільм Сергія Лозниці «Донбас» був відібраний українським оськарівським комітетом як національний претендент на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.


Картина, що розповідає про події на сході України, обійшла в національному відборі 5 інших претендентів: «Браму» Володимира Тихого, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Міф» Леоніда Кантера та Івана Яснія і «Кіборги» Ахтема Сеїтаблаєва.

_

_

Раніше, 21 серпня, драма Лозниці увійшла до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю і здобула премію за найкращу режисуру.

Північноамериканська прем'єра «Донбасу» відбудеться в рамках Міжнародного кінофестивалю в Торонто в секції Contemporary World Cinema. 

Нагадаємо, фільм створювався в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Зйомки «Донбасу» відбувалися взимку в Кривому Розі. Стрічка, що розповідає про життя в самопроголошених «республіках» на сході нашої країни, вийде в широкий український прокат 18 жовтня.

Фото: Getty Images

Статті до теми

Главное в разделе

Популярное на ТелекритикеБізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)