ТЕЛЕКРИТИКА

Що писали західні ЗМІ про смерть Арети Франклін

Культура

Учора ввечері публіцист артистки Гвендолін Квінн повідомила, що володарка незрівнянного голосу і 18 «Греммі» померла у себе вдома в оточенні близьких. Майже всі ЗМІ, які написали про смерть 76-річної Франклін, згадали її в заголовках як «королеву соулу».


Американська зірка пішла з життя увечері 16 серпня у себе вдома в Детройті. Як повідомляється, причина смерті Арети Франклін – прогресуючий рак підшлункової залози. Західні медіа висловили шану легенді, а CNN присвятили артистці цілу низку матеріалів.

«З кінця 1960-х років пані Франклін привнесла праведний запал госпелу в світські пісні, які були чимось більшим, ніж просто романсами. Хіти на кшталт Do Right Woman – Do Right Man, Think, (You Make Me Feel Like) A Natural Woman і Chain of Fools визначили сучасний жіночий архетип: чуттєва і сильна, терпляча, але зрештою не покірна; любляча, але яку не можуть сприймати як належне», – пише газета New York Times.

Журнал People назвав Арету «феноменом, який здолав музичні, расові та гендерні бар'єри».

«Франклін розпочала свою вокальну кар'єру в підлітковому віці, виконуючи госпели в Детройтській церкві свого батька. З цього скромного старту вона дійшла до самих вершин, досягнувши перших рядків e національних чартах e 1967 році зі своєю гарячою версією пісні Respect», – відзначили в журналі.

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине

Видання Vanity Fair згадало про страхи і хвороби, які переслідували артистку останні роки:

«Протягом десятиліть Франклін, яка боялася літати літаками, їздила тільки на автобусах. В останні роки вона скасувала кілька концертів, зокрема відмовилася від участі в фестивалі джазу в Торонто в червні 2017 року, – пише видання. – У листопаді того ж року, після чергових чуток про проблеми зі здоров'ям, Франклін заявила виданню Us Weekly, що почувається "в цілому добре", але втратила багато ваги через побічні ефекти від вживання медикаментів».

CNN присвятили Ареті Франклін добірку матеріалів про кар'єру і особисте життя артистки.

«Універсальна артиска, її потужний голос, навчений співати в госпелівській традиції, розвивався, щоб підкорити джаз, соул, ритм-енд-блюз. Впливовий журнал Rolling Stone назвав її найвидатнішою співачкою усіх часів», – пише BBC.com.

У ABC News згадали про феєричне повернення королеви соулу в 2009 році: «Співачка, яка впливала на покоління понад шість десятиліть своєї культової музикою, у повному обсязі проявила свій талант, активність і патріотизм у 2009 році, коли знову надихнула націю, виконуючи My Country, Tis Of Thee на першій інавгурації президента Обами».

Нагадаємо, в січні «Телекритика» писала про те, що Арета Франклін планувала повернутися на сцену в рамках джазового фестивалю в Новому Орлеані.

Фото: Getty Images

Статті до теми

Главное в разделе

Культура

Стартували зйомки другої частини кінокомедії «Свінгери»

Культура

«Без паніки»: на телеканалі «Україна» стартує нове шоу

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Бізнес

Втеча від проблемного кіно