ТЕЛЕКРИТИКА

Законно чи ні: юристи – про рішення Нацради щодо «Радио Вести»

Бізнес

Юристи коментують рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про непродовження ліцензії «Радио Вести».


3 березня Нацрада вирішила не продовжувати ліцензію радіостанції. Представники холдингу «Вести» заявили, що рішення незаконне, оскільки вони оскаржили постанову суду, яка дозволила регулятору розглядати питання про ліцензію. Заступник голови Нацради Уляна Фещук заперечила на це, що регулятор документів від суду не отримував, тому їхні дії законні.

«Телекритика» запитала у незалежних юристів, чи мала право Нацрада ухвалювати таке рішення.

                       Ігор Розкладай

                                     юрист Інституту медіаправа

Якщо суд справді прийняв апеляцію «Вестей», то Нацрада мала отримати офіційне повідомлення про це. Якщо такого документа не було, це проблема холдингу.

«Найголовніше – це рішення неможливо виконати»

У будь-якому разі, санкції до Нацради в нинішній ситуації малоймовірні. Більш того, я не впевнений, що і сам холдинг зацікавлений в цьому. Адже, якщо виявиться, що позови «липові», то тут вже є і репутаційні втрати, і питання перешкоджання діяльності органу влади.

                        Юрій Крайняк

                      керуючий партнер компанії Jurimex

За всю історію України нікого не притягли за невиконання рішення суду, якщо ми не говоримо про примусове виконання через виконавчу службу.

Крім того, там були порушення. Наприклад, перше рішення суду (про заборону розглядати питання про ліцензію, – «ТК») до Нацради принесли представники «Вестей», а не судові представники. Та й саме це рішення неможливо виконати. Там є кілька критичних проколів, які показують, що воно взагалі не обов'язкове Нацраді для виконання.

                     Роман Головенко

                  юрист Інституту масової інформації 

Якщо в певний момент немає рішення суду, яке б забороняло, то заборони не існує. Подача апеляційної скарги не скасовує рішення суду про забезпечення позову.

Главное в разделе

Бізнес

«1+1» відроджує «Танці з зірками»

Бізнес

Netflix запустив серіал, сюжет якого можна змінювати

Популярное на ТелекритикеДуся

Вони не їздять у метро: якому транспорту надають перевагу українські зірки

Дуся

Сніжана Єгорова відповіла на випади Мухарського, назвавши його нинішню дружину «маленькою гнидою»

Культура

Чому український дубляж кращий за оригінал

Культура

7 проектів Десятого пітчингу, за які не соромно