ТЕЛЕКРИТИКА

Яким буде оновлений «Тоніс»

Бізнес

На телеканал «Тоніс», що існує вже близько 30 років, прийшла нова команда і власник, які відразу ж оголосили про його ребрендинг. «Телекритика» спробувала розкласти все по поличках.


На українському медіа ринку вже за кілька місяців може з'явитися ще один сильний інформаційно-аналітичний телеканал. При цьому він не буде створюватися з нуля, оскільки існує з 1989 року. Йдеться про «Тоніс», яякий позиціонує себе зараз як пізнавальний і соціальний канал. Востаннє він оновлював концепцію наприкінці 2011 року, максимально дистанціювавшись від «політики заради політики». Тепер же на телеканал знову чекають зміни.

Що відбулося?

Одним із власників телеканалу «Тоніс» став колишній голова Київської міської держадміністрації, екс-регіонал Володимир Макеєнко. Йому належить 9,5% каналу. 80% – у самого «Тоніса», 10% – у генерального директора Олександра Бутка, 0,5% – у його заступника Василя Бірзула. Причім кінцевим бенефіціаром телеканалу є Бутко.

Макеєнко запевняє, що «Тоніс» працюватиме виключно в українському правовому полі відповідно до законів і Конституції. "Це буде на 100% проукраїнський канал. Я володію 9,5%, решта – власність каналу", - сказав він на прес-конференції.

У січні видання «Українська правда» з посиланням на свої джерела повідомляло, що незабаром формальним власником «Тонісу» може стати Володимир Макеєнко, а куратором угоди виступає соратник президента Ігор Кононенко.

Чи є зв’язок з оточенням Порошенка?

Екс-нардеп каже, що ініціатива купити частку телеканалу – його особиста. "Ви побачите це в роботі каналу. Жодних нарад і порад із Адміністрації президента, Кабінету міністрів у мене не було, оскільки я людина самодостатня", – підкреслює він. Сама ж угода, з його слів, була абсолютно прозорою, грошові кошти було переказано з його рахунку в одному з державних банків. При цьому суму угоди Макеєнко не називає, посилаючись на те, що не може цього зробити без згоди представників «Тонісу».

Своєю чергою Олександр Бутко зазначає, що знайомий з політиком понад 25 років, тепер же вони зустрілися, щоб забезпечити прорив телеканалу, оскільки в останні роки він "ледь зводив кінці з кінцями" і шукав інвестора. Нове фінансування дасть змогу провести повний ребрендинг і запропонувати глядачам якісний контент.

"Це перший приватний телеканал України, зареєстрований в 1989 році, раніше становлення державності України. У 1992 році він переїхав до Києва і вийшов у ефір. Треба було його підтримати", – пояснює Макеєнко.

Який контент готує нова команда?

Минулого тижня колективу телеканалу були представлені ведучі Євген Кисельов і Матвій Ганапольський, генеральний продюсер Олексій Семенов, які в січні пішли з NewsOne.

Зі слів Олексія Семенова, основним напрямом «Тонісу» буде інформаційно-аналітичне мовлення. У планах – створення цікавого каналу, глибоко зануреного в події, які відбуваються як у країні, так і за її межами. Великий акцент буде зроблено на тому, що відбувається в регіонах країни.

"Зараз вже є розуміння, що вечірній ефір – з 18:00 до 23:00 – буде головним інформаційно-аналітичним ефіром країни. Тому що та форма, яку ми придумали, просто бездоганна. У нас буде можливість запрошувати цікавих людей, які вестимуть ефіри. Зараз на телебаченні мені не вистачає глибини. Ми дамо глибоке аналітичне мовлення протягом усього дня", – каже генпродюсер.

Хто стане обличчям каналу?

Обличчями телеканалу стануть, власне, Кисельов і Ганапольський.

_

_

Також на «Тоніс» запрошуються інші відомі медійники. Свою згоду вже дав телеведучий, режисер і актор Ілля Ноябрьов, який є автором таких телевізійних проектів, як «Я – пам'ятник собі...», «Острів невезіння», «Золотий гусак», «Показуха» та ін.

"На каналі «Тоніс» буде багато музичних програм, розважальних форматів, аналітики і новин", – уточнює Семенов.

Коли побачимо оновлений «Тоніс»?

Старт повноцінного мовлення телеканалу в оновленому форматі заплановано на День незалежності – 24 серпня. А до цього буде запущено інтернет-портал для спілкування з аудиторією.

Головне фото: Facebook Володимира Макеєнка

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Бізнес

Валерій Варениця розповів як на Плюсах зміняться ціни на телерекламу наступного року

Бізнес

Як провайдерам платного телебачення навчитися правильно пакетувати телеканали. Майстер-клас Сергія Бойка

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»