ТЕЛЕКРИТИКА

Як Азія отримала права на проведення трьох Олімпійських ігор поспіль

Бізнес

Південна Корея проводить Олімпійські ігри – 2018, у Японії відбудуться літні ігри 2020 року, а в Китаї – зимові 2022. Експерт Bloomberg пояснив, з чим пов'язані такі рішення Міжнародного олімпійського комітету на користь Азії.


Вибір міста-господаря Олімпійських ігор – складне політико-економічне рішення. Фахівці пов'язують проведення нинішніх і двох наступних ігор у Азії з фінансовою кризою.

Питання про проведення Ігор цього року порушили ще влітку 2009-го. Тоді світ тільки почав відходити після економічної кризи 2008 року. Тоді як фондові ринки відновлювалися, рівень безробіття в США продовжував зростати і наближався до 10 відсотків, а зовнішні борги атакували Європу, Азія виявилася найбільш привабливим регіоном. Проведення дорогого глобального заходу стало б для Америки і Європи просто непідйомним завданням.

Общество

Все о зимних Олимпийских играх – 2018 (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Нью-Йорк подав заявку на проведення літніх ігор 2012 року, а президент США Барак Обама намагався просунути Чикаго як господаря літніх ігор 2016 року, проте США вирішили не брати участі в боротьбі за проведення Олімпіади-2020. Рим у останній момент зняв себе у зв'язку з відсутністю підтримки з боку уряду. Підсумковий список включав Токіо, Мадрид і Стамбул. Можливо, через економічні проблеми в Іспанії та політичну нестабільність у Туреччині Токіо був найбезпечнішою територією. На відміну від азіатських, уряди інших країн світу ще не вийшли з режиму жорсткої економії.

До кінця 2014 року залишилося тільки дві заявки на проведення ігор 2022 року – Алмати (Казахстан) і Пекін (Китай). На думку експертів, вибір між Китаєм і країною «з економікою, меншою, ніж у Іраку або Алжиру», просто очевидний.

Фото: starconnectmedia.com

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Українець отримав номінацію на премію «Еммі»

Бізнес

Диктатура коміксів і наша принцеса: бокс-офіс українських кінотеатрів за підсумками півріччя

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Що говорили на захист Олега Сенцова Лозниця, Зануссі та Вендерс

Дуся

Павло Зібров кинув виклик вагітній Валентині Хамайко

Культура

«Гірська жінка на війні»: під бруківкою порожньо

Бізнес

Тепер серіали та розважальні шоу на «1+1» будуть починатися раніше