ТЕЛЕКРИТИКА

Як Азія отримала права на проведення трьох Олімпійських ігор поспіль

Бізнес

Південна Корея проводить Олімпійські ігри – 2018, у Японії відбудуться літні ігри 2020 року, а в Китаї – зимові 2022. Експерт Bloomberg пояснив, з чим пов'язані такі рішення Міжнародного олімпійського комітету на користь Азії.


Вибір міста-господаря Олімпійських ігор – складне політико-економічне рішення. Фахівці пов'язують проведення нинішніх і двох наступних ігор у Азії з фінансовою кризою.

Питання про проведення Ігор цього року порушили ще влітку 2009-го. Тоді світ тільки почав відходити після економічної кризи 2008 року. Тоді як фондові ринки відновлювалися, рівень безробіття в США продовжував зростати і наближався до 10 відсотків, а зовнішні борги атакували Європу, Азія виявилася найбільш привабливим регіоном. Проведення дорогого глобального заходу стало б для Америки і Європи просто непідйомним завданням.

Общество

Все о зимних Олимпийских играх – 2018 (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Нью-Йорк подав заявку на проведення літніх ігор 2012 року, а президент США Барак Обама намагався просунути Чикаго як господаря літніх ігор 2016 року, проте США вирішили не брати участі в боротьбі за проведення Олімпіади-2020. Рим у останній момент зняв себе у зв'язку з відсутністю підтримки з боку уряду. Підсумковий список включав Токіо, Мадрид і Стамбул. Можливо, через економічні проблеми в Іспанії та політичну нестабільність у Туреччині Токіо був найбезпечнішою територією. На відміну від азіатських, уряди інших країн світу ще не вийшли з режиму жорсткої економії.

До кінця 2014 року залишилося тільки дві заявки на проведення ігор 2022 року – Алмати (Казахстан) і Пекін (Китай). На думку експертів, вибір між Китаєм і країною «з економікою, меншою, ніж у Іраку або Алжиру», просто очевидний.

Фото: starconnectmedia.com

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

«1+1 медіа» не позбавлятиме глядачів каналів Nickelodeon, Nickelodeon HD та Nick J

Бізнес

Ведуча «Модного вироку» розповіла, що носитимемо навесні-2018

Популярное на ТелекритикеДуся

Ведмідь «збезчестив» Трампа на німецькому карнавалі

Бізнес

Чия «Чорна кров»? Довкола телеканалу «Україна» назріває черговий серіальний скандал

Дуся

Тест: Олег Винник чи Ірина Федишин?

Культура

Олександр Шапіро: від артхаусних фільмів до зіркових блогів