ТЕЛЕКРИТИКА

Ось і казці кінець: Європарламент проголосував за законопроект, який вб’є інтернет

Бізнес

Новий закон, названий Директивою про авторське право ЄС, підтримується кількома гігантами медіаіндустрії. Однак лобістська група CCIA, куди входять Google, Facebook, eBay, Amazon і Netflix, критикують закон. Засновник Wikipedia Джиммі Уеллс і винахідник Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі заявляють, що з ухваленням нового закону інтернет просто не зможе існувати.


Комітет депутатів Європарламенту проголосував за ухвалення суттєвих змін у європейському законодавстві про авторське право. Вони проголосували за затвердження спірних статей: 13-ї, яка фактично покладе край мемам, реміксам та іншим можливостям, створюваним звичайними користувачами мережі, а також 11-ї, що вимагає, щоб онлайн-платформи слачували видавцям комісійні за посилання на їхній новинний контент.

Комітет Європарламенту з юридичних питань проголосував 15 голосами (проти 10) за 13 статтю і 13 голосами (проти 12) за 11 статтю нового закону.

Тепер законопроект буде спрямовано на розгляд ширшого засідання Європейського парламенту в липні.

Закон активно лобіює група, в яку входить Міжнародний альянс за інтелектуальну власність. Зі слів прихильників законопроекту, він допоможе власникам авторських прав боротися з піратством і дасть змогу видавцям краще захищати та монетизувати їхній контент. Однак група CCIA з цим абсолютно не згодна. 70 впливових лідерів технічної індустрії, зокрема й «батьки інтернету», Гвінт Серф і Тім Бернерс-Лі, підписали лист проти статті 13, яку назвали «неминучою загрозою майбутньому» Всесвітньої павутини.

Бизнес

Персонализируй это: как Netflix сортирует свой контент и его зрителей

Уточнимо, що в статті 13 йдеться в тому числі про те, що для забезпечення дотримання авторських прав всім онлайн-платформам, які дозволяють користувачам публікувати тексти, звукові доріжки, код або зображення, потрібно буде забезпечити на сайтах системи розпізнавання контенту для аналізу всіх матеріалів, які користувачі завантажують. Активістка Корі Доктороу вже назвала цю ідею «дурною і страшною».

«Ніякого такого "фільтра" не існує, – заявила Доктороу. – І найближчі еквіваленти [програми] в основному управляються американськими компаніями, а це означає, що американські технологічні гіганти мають намір стежити за всіма європейськими повідомленнями і вирішувати, що підпадає під цензуру, а що ні».

Виконавчий директор Open Rights Джим Кіллок заявив BBC: «Обов'язок парламенту ЄС – захищати громадян від несправедливих законів. Депутати Європарламенту повинні відхилити цей закон, який створить режим авторських прав, призначений для того, щоб замаскувати будь-яке зображення, текст, мем або відео, яке містить матеріали з авторського права, навіть якщо це повністю законний матеріал». 

Єдині, хто ані хвилини не сумніваються в нормальності цього закону – це Асоціація незалежних музичних компаній, яка вітала голосування Європарламенту. 

«Він [закон] роз'яснює те, про що музичний сектор говорив уже багато років: якщо ви поширюєте музику або інші творчі роботи, вам потрібна ліцензія, ясна і проста. Настав час цифровому ринку наздогнати прогрес», – прокоментувала виконавчий голова Асоціації Гелен Сміт.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»