ТЕЛЕКРИТИКА

Телеканал ZIK отримав третє попередження за відсутність подвійного супутникового мовлення

Бізнес

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні в четвер, 1 листопада, оголосила попередження телеканалу ZIK через відсутність мовлення за супутниковою ліцензією, оформленою, на ТОВ «ТРК "Міст ТБ"».


Під час голосування утрималися Уляна Фещук та Сергій Костинський, обидва були прихильниками першого проекту рішення – про звернення до суду для анулювання ліцензії. Це третє попередження телеканалу за відсутність супутникового мовлення за цією ліцензією.

У телеканалу дві супутникові ліцензії: одна записана на ТОВ «ТРК "Міст ТБ"» (логотип ZIK), друга – на ТОВ «ТРК "Нові комунікації"» (логотип оформлений по-іншому – ZZIK). Остання компанія також володіє загальнонаціональною цифровою ліцензією. У ліцензіях прописані різні програмні концепції: у ТРК «Нові комунікації» – просвітницько-інформаційний канал з кінопоказом, у «Міст ТБ» – інформаційно-розважальний з кінопоказом.

Бизнес

Пиратству – бой! Как телегруппы блокируют финансовые платежи нелегальным ТВ-сервисам

Через це за різними ліцензіями телеканал видає різний нічний ефір; ранковий, денний і прайм-тайм збігаються. За ліцензією ТОВ «ТРК "Нові комунікації"» канал мовить на Astra 4A у двох стандартах (доступні два окремі сигнали за однією ліцензією) – в MPEG-4 HD і MPEG-2 SD, а ТОВ «ТРК "Міст ТБ"» за своєю ліцензією не здійснювало мовлення (також вказано супутник Astra 4A).

У серпні 2017-го, отримавши перше попередження, телеканал відновив друге супутникове мовлення, запустивши додатковий сигнал на Astra 4A за концепцією ТОВ «ТРК "Міст ТБ"», але вже восени його припинив. Наприкінці грудня минулого року регулятор оголосив друге попередження і оштрафував компанію на 17 тис. грн (5% ліцензійного збору). Грудневий штраф мовник сплатив у січні. Тоді ж регулятор наказав поновити мовлення в місячний термін, чого канал так і не зробив. Це засвідчив моніторинг Нацради від 6 червня, за яким і проводилася перевірка.

Бизнес

Телерейтинги: спецвыпуск «Дизель Шоу», новый сезон «Квартала», Свитолина и «Пес-4»

Представниця мовника запевняла, що ефір за ліцензією ТОВ «ТРК "Міст ТБ"» телеканал поновив після вимкнення ефірного аналога. Програмну сітку за цією ліцензією готує львівська редакція телеканалу – львівський ефір каналу відрізняється від київського, редакція у Львові із 70 осіб виробляє місцеві передачі. Після відключення ефірного аналогового телебачення, супутникова трансляція залишилася єдиним способом трансляції львівського ефіру мовника.

Відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко припустив, що подвійне супутникове мовлення не велося з метою економії коштів – місяць супутникового мовлення обходиться компанії в близько $10 тисяч. Він порадив телеканалу відмовитися від ліцензії. Якщо вона знадобиться, мовник зможе оформити нову. Вартість ліцензійного збору в такому разі буде в межах 250 тисяч гривень.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Валерій Варениця розповів як на Плюсах зміняться ціни на телерекламу наступного року

Бізнес

Як провайдерам платного телебачення навчитися правильно пакетувати телеканали. Майстер-клас Сергія Бойка

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»