ТЕЛЕКРИТИКА

Злити чи не злити: доля об’єднання CBS і Viacom може вирішитися вже сьогодні

Бізнес

Вчора в Делаверському суді (США) відбулося слухання, яке визначить долю найбільших американських медіакорпорацій CBS і Viacom. Через роки злиттів і розділення компанії, нарешті, визначаться з тим, як їм вести бізнес – разом чи нарізно.


Медіакорпорація CBS подала позов проти віце-голови CBS і Viacom Шарі Редстоун, яка наполягає на злитті компаній.

У двох найвпливовіших гравців медіаринку США, які зароджувалися як єдине ціле, за роки життя окремо склалася непроста історія взаємин.

Сьогодні компанія Viacom володіє супутниковими та кабельними мережами MTV Networks, BET, каналом Nickelodeon, кінокомпанією Paramount Pictures. Крім розробки телевізійного продукту Viacom створює і поширює власні фільми. 

Історія компанії почалася ще 1928 року. Того року Вільям С. Пейлі купив 16 радіостанцій і заснував компанію CBS (Columbia Broadcasting System). У 1952 році зародився телевізійний підрозділ CBS, а в 1971-му від корпорації відокремилася як самостійна одиниця компанія Viacom (Video & Audio Communications). 

На цьому можна було б зупинитися, однак ні – стосунки у цих компаній складалися як у справжньої закоханої пари: то «разом до гробової дошки», то «розлучення і тумбочка між ліжками». 

Відокремившись Viacom втратила контроль над основними активами CBS, почала розвивати інші свої бізнеси (той же дитячий канал Nickelodeon, надзвичайно популярний MTV і дорогий Paramount Pictures) і, здавалося, запанував мир.

Бизнес

Ведущий Джимми Киммел высмеял коллег и американские телесети

А в 2000 році Viacom навіть заявив про нову угоду (на $39,8 млрд) зі старим партнером.

Злиття з CBS Corporation дало змогу Viacom поповнити свій список каналів (Spike TV і Country Music Television увійшли до складу MTV Networks). 

І ось п'ять років по тому CBS і Viacom знову вирішили «розлучитися друзями». Після поділу до CBS Corporation відійшли канали CBS, The CW, CBS RADIO, Simon & Schuster, CBS Outdoor, Showtime, CBS Television Studios, CBS Television Distributionand CBS Studios International, CBS College Sports Network, а до Viacom – мережі MTV Networks, BET Networks і кіностудія Paramount Pictures. Тоді ж Viacom заявила, що виставила свої акції на Нью-Йоркській фондовій біржі. 

Здавалося, ну ось тепер точно все. Однак у стосунки пари втрутився третій гравець – театральна компанія National Amusements Inc. (NAI), заснована Майклом Редстоном. Компанія викупила більшу частину акцій Viacom і CBS (сьогодні ними володіє син Майкла Редстоуна – 94-річний Самнер Редстоун (80% акцій) і дочка Самнера Шарі (20%). Таким чином материнська компанія National Amusements Inc. контролює ці дві компанії, але окремо. А хоче разом. Тому Шарі Редстоун наполягає на злитті Viacom і CBS, але в CBS категорично не згодні з цим рішенням. 

Шарі Редстоун, що обіймає посади віце-голови ради директорів обох компаній, ратує за якнайшвидше злиття. У зв'язку з цим директора і власника контрольного пакета акцій CBS Леслі Мунвеса змушують зробити вибір: підписати документи про злиття з Viacom (тим самим втративши контроль над компанією і постраждавши економічно) або діяти на власний розсуд (спровокувавши скандал з вищим керівництвом). І, ймовірно, Мунвес тяжіє до другого, якщо вже CBS подала позов проти Шарі Редстоун, стверджуючи, що компанія її дідуся NAI має намір примусово провести злиття двох компаній шляхом видалення і заміни незалежних директорів CBS. 

Та, як повідомляє видання Deadline, CBS у всеозброєнні і готова боротися за незалежність. У суді компанія представлена ​​цілим легіоном юристів, серед яких найвідоміші нью-йоркські фірми: Wachtell, Lipon, Rosen & Katz plus Weil, Gotshal & Manges LLP і Ross Aronstam & Moritz LLP.

Главное в разделе

Бізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Бізнес

«1+1 медиа» запустила мобильное приложение с украинским ТВ-контентом

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах