ТЕЛЕКРИТИКА

Рішення американського суду негативно вплине на подальший розвиток медіа

Бізнес

Федеральний суддя із Нью-Йорка визнав, що використання фотографій із Twitter – порушення авторського права.


Історія настільки суперечливого рішення почалася з того, що такий собі Джастін Голдман зробив на вулиці фотографію із гравцем команди з американського футболу New England Patriots Томом Бреді, генеральним менеджером Boston Celtics Денні Ейнджем та іншими спортсменами в 2016 році. Голдман завантажив фотографію у Snapchat, потім її репостнули в Twitter і зображення почало гуляти інтернетом. Фото використовували як ілюстрацію дев'ять новинних видань, серед яких були такі гіганти, як Vox, Yahoo, Time, Boston Globe й інші.

Джастін Голдман подав до суду на деякі з цих новинних агентств.

«Суд не повинен керуватися заплутаною сучасною термінологією і новими формами контенту, захищаючи основні принципи авторського права, – повідомила у своїй заяві суддя Катерін Форест. – У цьому конкретному випадку, розглядаючи поширення фотографії відомої персони, суд повинен брати до уваги, як вони, коли розміщуються на [новинних] сайтах, можуть порушувати ексклюзивні права автора». 

У своїй промові суддя згадала застосування так званого «серверного тесту», коли для власника веб-сайту відповідальність за порушення авторських прав залежить від того, чи розміщене зображення на власному сервері видавця, чи ж є посиланням на фото на сторонньому сервері. 

Однак Форест зазначає, що за межами 9-го округу (Каліфорнія і прилеглі штати) серверний тест не популярний, і не може бути застосованим до фактів цієї справи. 

У результаті суд постановив, що розміщення на новинних сайтах матеріалів із Twitter з фотографією позивача порушує ексклюзивні права автора. І той факт, що фотографії були розміщені на серверах третьої сторони (Twitter, – Ред.), не звільняє видання від відповідальності за порушення авторських прав. 

Відповідачі в особі перелічених вище видань у коментарях до рішення суду повідомили, що це негативно позначиться на розвитку інтернету. 

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Ось і казці кінець: Європарламент проголосував за законопроект, який вб’є інтернет

Бізнес

«Ментовські війни» примудрилися перебратися до Харкова, не виїжджаючи з Києва

Популярное на ТелекритикеСуспільство

Наталя Нагорна: жінки в АТО працюють не гірше за чоловіків

Бізнес

Ось і казці кінець: Європарламент проголосував за законопроект, який вб’є інтернет

Дуся

Час минає, а серіал «Кріпачка» все знімається

Дуся

У сімействі королеви Великобританії намічається перший в історії одностатевий шлюб