ТЕЛЕКРИТИКА

Рішення американського суду негативно вплине на подальший розвиток медіа

Бізнес

Федеральний суддя із Нью-Йорка визнав, що використання фотографій із Twitter – порушення авторського права.


Історія настільки суперечливого рішення почалася з того, що такий собі Джастін Голдман зробив на вулиці фотографію із гравцем команди з американського футболу New England Patriots Томом Бреді, генеральним менеджером Boston Celtics Денні Ейнджем та іншими спортсменами в 2016 році. Голдман завантажив фотографію у Snapchat, потім її репостнули в Twitter і зображення почало гуляти інтернетом. Фото використовували як ілюстрацію дев'ять новинних видань, серед яких були такі гіганти, як Vox, Yahoo, Time, Boston Globe й інші.

Джастін Голдман подав до суду на деякі з цих новинних агентств.

«Суд не повинен керуватися заплутаною сучасною термінологією і новими формами контенту, захищаючи основні принципи авторського права, – повідомила у своїй заяві суддя Катерін Форест. – У цьому конкретному випадку, розглядаючи поширення фотографії відомої персони, суд повинен брати до уваги, як вони, коли розміщуються на [новинних] сайтах, можуть порушувати ексклюзивні права автора». 

У своїй промові суддя згадала застосування так званого «серверного тесту», коли для власника веб-сайту відповідальність за порушення авторських прав залежить від того, чи розміщене зображення на власному сервері видавця, чи ж є посиланням на фото на сторонньому сервері. 

Однак Форест зазначає, що за межами 9-го округу (Каліфорнія і прилеглі штати) серверний тест не популярний, і не може бути застосованим до фактів цієї справи. 

У результаті суд постановив, що розміщення на новинних сайтах матеріалів із Twitter з фотографією позивача порушує ексклюзивні права автора. І той факт, що фотографії були розміщені на серверах третьої сторони (Twitter, – Ред.), не звільняє видання від відповідальності за порушення авторських прав. 

Відповідачі в особі перелічених вище видань у коментарях до рішення суду повідомили, що це негативно позначиться на розвитку інтернету. 

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Дмитро Танкович: «Україні не вистачає історичних проектів – це те, завдяки чому ми зможемо стати цікавими для європейського ринку»

Бізнес

Bit.ua керуватиме новинним порталом Дар’ї Шаповалової

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою