ТЕЛЕКРИТИКА

«Прямий ФМ», «ТАВР медіа» і суспільні мовники. Кому Нацрада роздала радіочастоти

Бізнес

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вчора на своєму засіданні підбила підсумки оголошеного в травні конкурсу на 48 вільних радіочастот ФМ-діапазону в 17 областях України.


Новостворена інформаційна радіостанція «Прямий ФМ», яку готує до запуску пропрезидентський телеканал «Прямий», отримала з першого разу відразу 6 частот. Радіогрупі «ТАВР медіа» дісталося 5 частот (для розвитку мереж «Мелодія ФМ» і «Радіо Рокс»). Радіостанції Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) – «Українське радіо», «Промінь» і «Культура» – отримали загалом 17 частот, основна частина яких – малопотужні частоти в невеликих містах і селах. Решта переможців конкурсу – регіональні мовники. Загалом у конкурсі взяли участь 38 компаній, частоти дісталися 15 з них.

Серед 48 частот ліквідними, як уже повідомлялося, було лише 10 частот у 7 містах: Харкові (106,1 МГц, потужність – 1 кВт), Дніпрі (89,3 МГц, потужність – 100 Вт), Кропивницькому (98,9 МГц, потужність – 100 Вт), Львові (88,2 МГц, потужність – лише 30 Вт), Луцьку (102,4 МГц, 100 Вт, виставлено на конкурс тільки 12 годин мовлення), Кривому Розі Дніпропетровської області (виставлено відразу три частоти – 104 , 3 МГц, 102,3 МГц і 98,7 МГц) і Білій Церкві Київської області (дві частоти – 98,8 МГц і 100,9 МГц). Відповідно до конкурсних умов, радіостанції зобов'язані розміщувати соціально важливі програми, забезпечити цілісність мережі мовлення і програмного наповнення.

Радіостанція «Прямий ФМ» (ТОВ «ТК «Прямий»), яку пов'язують із нардепом БПП і бізнес-партнером президента Ігорем Кононенком, отримала такі 6 частот: Біла Церква (98,8) і Переяслав-Хмельницький (107,7) Київської області; Павлоград (91,1) і Марганець (91,5) Дніпропетровської області; Мелітополь Запорізької області (102,2) і Лубни Полтавської області (104). Загалом радіостанція претендувала на 18 частот. Мовника представляв ведучий новин «Прямого» Олександр Близнюк, який буде керівником радіостанції. Членам Нацради він представив концепцію «репортерської радіостанції» – плануються стріми з місць подій, а також новини. У голосуванні за радіостанцію показово проти голосував Олег Черниш. У його розумінні «Прямий ФМ» готують під майбутні вибори. Чиновник вказав на необ'єктивність телеканалу «Прямий», заангажованим, на його думку, буде й радіомовник.

Суспільне  «Українське радіо» отримало 10 частот: Харків (106,1), Камінь-Каширський Волинської області (105,8), смт Чернівці Вінницької області (102,4), Новоград-Волинський Житомирської області (89,3), Гайворон Кіровоградської області (106), смт Петрове Кіровоградської області (105,5), Лохвиця Полтавської області (105,5), Кам'янець-Подільський Хмельницької області (105,3), Ніжин Чернігівської області (92,2) і Чигирин Черкаської області (101, 3). «Промінь» отримав 5 частот: Дніпро (89,3), Кривий Ріг (98,7), Токмак Запорізької області (103,9), Чаплинка Херсонської області (106,4) та Ніжин Чернігівської області (96,2). «Культура» – три частоти: Хуст Закарпатської області (106,8), Дубровиця Рівненської області (105,3) та Кам'янець-Подільський Хмельницької області (102,8). Закон про суспільного мовника зобов'язує Нацраду видати радіостанціям НСТУ ФМ-частоти, тому «суспільники» їх отримали практично автоматично. Під час голосування Олег Черниш поцікавився, чому НСТУ не подавала на решту більш ліквідних частот, виставлених на конкурс, зокрема – на Кропивницький. Директор департаменту розвитку мереж телерадіомовлення НСТУ Дмитро Грузинський пояснив це недофінансуванням. За кожну частоту Нацрада просить мовників оплатити конкурсний збір, сума якого змінюється залежно від великого чи маленького населеного пункту.

Культура

«Ходоки» и «аватары» в военном детективе «Позывной “Бандерас”»

Радіохолдинг «ТАВР медіа» Миколи Баграєва та Віктора Пінчука отримав на конкурсі 5 із 9 частот. «Радіо Рокс» (ПП «Фірма «Лямін») дісталося дві з трьох частот: Кривий Ріг (104,3) та Ніжин Чернігівської області (106,2). «Мелодія ФМ» (ТОВ «ТРК «Радіо Кохання») отримала всі три частоти, на які подавалася: 98,2 – у Кропивницькому, 102,4 – у Луцьку (Підгайці, 12 годин мовлення) і 105,3 – у Кам'янці-Подільському Хмельницької області. «Мелодія ФМ» у Луцьку ділитиме частоту з місцевою радіостанцією «СіД ФМ» («Редакція газети "Сім'я і дім"»), яка мовить на цій частоті решту 12 годин на добу. «Мелодію ФМ» представляла Соня Сотник, розповівши, що частоти в Луцьку та Кам'янці-Подільському холдинг був змушений здати Нацраді минулого року після придбання компанії «Онікс» («Перець ФМ»). Її холдинг купував для розвитку мережі мовлення «Радіо Релакс». У останнього були частоти в цих містах, а подвійне мовлення однієї радіостанції в одному населеному пункті заборонене законодавством. На три частоти претендувала також радіостанція «Хіт ФМ», але не отримала жодної.

«Бізнес радіо груп» Анатолія Євтухова із 13 заявок отримала тільки дві частоти: DJ FM (ТОВ «Українська радіо група») здійснюватиме мовлення в Білій Церкві (100,9), а POWER FM (ПП «Компанія «Нова Хвиля») – Березані (96,6) Київської області.

Ще два великих холдинги Нацрада проігнорувала. ТРК «Люкс» мера Львова Андрія Садового претендувала на 6 частот. «Радіогрупа УМХ» втікача Сергія Курченка подалася тільки на Харків з «Авто радіо» (ДП «ТРО «Довіра»): радіостанція втратила цю частоту восени минулого року через непрозору власність. Також вельми показово члени регулятора оминули дві радіостанції україномовної музики: «Країна ФМ» і «Радіо 1» (обидві подавалися на дві частоти кожна).

Серед регіональних мовників виділилася радіостанція «Львівська Хвиля» (ТОВ «ТРК «Львівська Хвиля») львівського бізнесмена Ярослава Хом'яка. Вона отримала 4 з 8 частот: Любомль (90,3) і Шацьк (89,6) Волинської області; Зарічне Рівненської області (107,1) та Славута Хмельницької області (100,0).

Малопотужна частота у Львові (88,2 МГц, 30 Вт) дісталася новоствореній радіостанції облради «Перший Західний» (КП «ТРК «Перший Західний»), яка функціонує разом із однойменним обласним телеканалом, підконтрольним ВО «Свобода».

З третьої спроби Нацрада проліцензувала новостворене «Гуцульське радіо» (ТОВ «Парбат»), пов'язане з нардепом «Народного фронту» Миколою Княжицьким. Радіостанція претендувала на три частоти, але отримала одну – в Міжгір'ї Закарпатської області (102,3), на яку була єдиним претендентом.

Дніпровському «Інформатор ФМ» (ТОВ «Радіо Мікс») Сергія Шишкіна, співвласника провайдера «Фрегат» (входить до топ-10 провайдерів України), дісталася частота в Нікополі (99,5).

«Радіо Одеса» (ТОВ «ТРК «Радіо Одеса») радіоменеджера Костянтина Гуцаля, яке сьогодні мовить тільки в селі Петровірівці Одеської області, отримало дві частоти в області, на які подавалося: 107,1 – в Любашівці та 102,6 – у Захарівці .

Комунальна організація «Редакція Городищенського районного радіомовлення "Голос Городищини"» з села Городище Черкаської області отримала частоту в с. Орловець (107,8). КП Сокирянської районної ради «ТРО «Сокиряни» із Сокирян Чернівецької області отримало частоту в Новодністровську (102,3).

Переможця на частоті 102,3 МГц у Кривому Розі члени Нацради не визначили – жоден із претендентів (а таких було 5) не набрав достатньої кількості голосів. Як повідомляла «Телекритика», частота мала відійти новоствореній радіостанції Kava FM (ТОВ «Радіо Світ»), пов'язаній з нардепом БПП, екс-журналістом ТВі Костянтином Усовим. Нардеп запускає радіостанцію в інтересах одеського забудовника Володимира Галантерника. Представники радіостанції не з'явилися на засідання. Члени Нацради через це вирішили зробити перерву на 15 хвилин. Після голосування голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що ця частота буде виставлена ​​на окремий конкурс повторно, і він буде проведений в якнайкоротші терміни. Причини поспішності не пояснили. 

Ще на 7 частот, які були виставлені на конкурс, не було претендентів, а тому вони пішли в резерв Нацради. Серед них: Великий Митник Вінницької області, Кортеліси Волинської області, Володарка Київської області, Добровеличківка Кіровоградської області, Іскрівка Полтавської області, Зарічне Рівненської області та Ічня Чернігівської області. 

Докладніше про те, як відбувався конкурс, читайте найближчим часом.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)

Популярное на ТелекритикеБізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)