ТЕЛЕКРИТИКА

Підіб’ємо підсумки: Нацрада не продовжила ліцензії двом каналам, а «Інтер» оштрафувала

Бізнес

Уже вся країна знає, що вчора, 11 липня, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення все-таки зібралася на засідання через майже півтора місяця організаційної кризи. І на цьому засіданні ухвалила низку доленосних рішень, які вже викликали серйозний резонанс у суспільстві.


Почнемо з головної новини, яка вже викликала хвилю емоцій у громадськості. Нацрада продовжила цифрову ліцензію телеканалу «Інтер». Ця новина негайно викликала протест, аж до особистих образ членів Нацради в Facebook. Тому один із них, Сергій Костинський, вирішив пояснити обуреним користувачам причини того, що сталося.

_

_

Втім, користувачів таке пояснення не задовольнило. Хоча й безболісно для «Інтера» засідання Нацради не минуло. Канал оштрафували на 4,046 млн грн, тобто на 25% вартості загальнонаціональної аналогової ліцензії. Причиною штрафу виявився той самий скандальний концерт «Перемога. Одна на всіх» до 9 травня, під час якого ведучий Андрій Доманський розмірковував про «фашистських злочинців». Присутня на засіданні юрист «Інтера» Ольга Мусійко відразу ж заявила, що канал оскаржить це рішення в суді. А суд – це, як ми всі знаємо, надовго.

Питання щодо продовження цифрових ліцензій іншим каналам ухвалили без скандалів і суперечок. Наступні 7 років мовити в цифровому форматі зможуть канали «Україна», «1+1», НТН, К1, ICTV, «2+2» «Ентер-фільм», Zoom, «Індиго TV», СТБ, ТЕТ, К2, «Прямий», «Новий канал», М1, 5 канал, «Мега», «Піксель», Xsport, НЛО TV, ZIK, «Еспрессо» і «Ескулап TV». А ось каналам Business і «Вінтаж» не пощастило, у них виявилося по три попередження за порушення, тож їм ліцензій не продовжили.
Бизнес

Телерейтинги: победа хорватов и борьба за место под солнцем

Ще одне питання, яке викликало певне хвилювання у зацікавленої публіки – санкції за трансляцію радянських фільмів, у яких зіграли актори, що пізніше потрапили до чорного списку Міністерства культури. Однак тут жодних скандалів не сталося, карати нікого не стали. Голова Нацради Юрій Артеменко пояснив це тим, що до цих пір залишається невирішеною юридична колізія в самому механізмі заборони і списків, тому й важеля для покарання у Нацради немає. Сама заборона міститься в Законі України «Про телебачення і радіомовлення», але при цьому у телеканалів є прокатні посвідчення на ці фільми від Держкіно. Тож наразі вони і мають право їх показувати і не мають одночасно.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»