ТЕЛЕКРИТИКА

НСЖУ стурбована тиском на головного редактора журналу «Новое время» Віталія Сича

Бізнес

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко негативно відреагував на факт тиску народного депутата Сергія Пашинського на головного редактора українського тижневика «Новое время» Віталія Сича.


«Наділений величезною владою фігурант резонансного журналістського розслідування обирає тактику атаки на автора критичного матеріалу... Крім використання адвокатів, чий візит вже можна розглядати як загрозу, пан Пашинський лякає журналістів «Нового времени» відповідальністю, судовими позовами», – пише голова НСЖУ на своїй сторінці у Facebook.

Зі слів Віталія Сича, погрози почалися після того, як журнал «Новое время» опублікував у номері від 5 квітня журналістське розслідування про діяльність Олега Гладковського і Сергія Пашинського, пов'язану з корупцією у сфері оборонних замовлень.

«У статті йшлося про те, що, на думку багатьох джерел, вони є головними бенефеціарами схем як під час держзамовлення військово-промислового комплексу (ВПК), так і продажу за кордон продукції ВПК і придбання за кордоном військової техніки. Не буду зараз переказувати подробиці, вони є в тій статті. Після цього ми отримали вимоги спростування і погрози судовими позовами від кількох юросіб, які є фігурантами статей... Але найцікавіше не це, а те, що сьогодні до мене в офіс без попередження прийшли адвокати Пашинського з пропозицією про врегулювання. Вони в досить ввічливій формі та з усмішкою (поки не буду називати їхні імена) сказали, що люди хочуть «рвати» «Новое время», але є й інший варіант», – написав Віталій Сич на своїй сторінці у Facebook.

Головред «Нового времени» зазначив, що йому ніхто не погрожував з часу президентства Януковича.

Зі слів Сергія Томіленка, Сергій Пашинський обрав вже перевірену тактику тиску на журналіста, яку раніше перший заступник голови РНБО України Олег Гладковський вже випробував на журналістові каналу «1+1» Олександрові Дубінському. Нагадаємо, Олександра Дубінського звинувачують у зраді й можуть почати переслідувати за законом за його журналістське розслідування. Як з'ясував журналіст, чиновник Гладковський (раніше – Свинарчук. – Ред.) після перемоги Петра Порошенка на виборах змінив прізвище і отримав державну посаду – став першим заступником секретаря РНБО. Але він продовжив приховано вести бізнес у Росії. 

Після розслідування Дубінського, яке пролило світло на секретні схеми Гладковського, чиновник звинуватив журналіста в державній зраді та зажадав від голови СБУ Василя Грицака почати кримінальне переслідування. Інформацію Дубінського про себе чиновник називає наклепом, яка «підриває довіру суспільства до органів державної влади».

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Бізнес

«1+1 медиа» запустила мобильное приложение с украинским ТВ-контентом

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах