ТЕЛЕКРИТИКА

НСЖУ і «1+1» разом візьмуться за безпеку журналістів

Бізнес

Таку пропозицію зробив Національній спілці журналістів ведучий телеканалу «1+1» Олександр Дубінський під час громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні» 1 листопада 2018 року.


«Як представник телеканалу "1+1" хотів би запропонувати Національній спілці журналістів України провести спільний проект, щоб оцінити рівень безпеки журналістів. У рамках проекту хотіли б з'ясувати: як сьогодні почуваються журналісти в Україні, почути їхню думку про фізичну безпеку журналістів, проаналізувати і зрозуміти, в яких сферах є найбільша загроза для медійників і свободи слова», – сказав Дубінський на слуханнях.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, відповідаючи на пропозицію колеги, зазначив, що для самого журналістського об'єднання країни вкрай важливо привабити якомога більшу увагу громадськості до проблем свободи слова. 

«Потрібно висвітлювати в ЗМІ подробиці нападів на журналістів, перебіг розслідування, викривати безкарність. Важливо, щоб громадяни бачили, в яких умовах працюють журналісти, хто їх атакує, і яка причина того, що в певних регіонах журналісти можуть утримуватися від порушення певних чутливих тем», – зазначив Сергій Томіленко. 

Томіленко наголосив, що спільний проект НСЖУ і «1+1» повинен бути політично незалежним, а всі оприлюднені обставини злочинів мають бути підкріплені фактами й аргументами. 

«Для нас питання фізичної безпеки журналістів – це не тема політичних дискусій. Спілка відзначає, що безпека – це право, а не подарунок або привілей. Відповідно від усіх політичних сил, нині чинної влади, правоохоронців ми вимагаємо клімату безпеки, без політизації», – сказав він. 

Також НСЖУ готова залучити до проекту партнерів – Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів та офіс ОБСЄ. Про те, як загалом відбувалися слухання, читайте на «Телекритиці»

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Валерій Варениця розповів як на Плюсах зміняться ціни на телерекламу наступного року

Бізнес

Як провайдерам платного телебачення навчитися правильно пакетувати телеканали. Майстер-клас Сергія Бойка

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»