ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада перевірить ще одну регіональну телекомпанію «1+1 медіа» на предмет ретрансляції «2+2»

Бізнес

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вчора на засіданні призначила позапланову перевірку аналоговому телеканалу «2+2 ТОР» із Краматорська Донецької області (ТОВ «Компанія інформації радіотелекомунікацій "ТОР"») на предмет ретрансляції «2+2». Моніторинг за 14 вересня в трактовці регулятора виявив цілодобову ретрансляцію «2+2», не передбачену ліцензією.


Це шоста компанія з аналогової мережі «2+2», якій Нацрада призначила перевірку з цього питання. 27 вересня Нацрада призначила позапланові перевірки щодо ретрансляції каналу «2+2» п'яти аналоговим регіональним телекомпаніям «1+1 медіа»: «Приват ТВ Дніпро» (мовить у Дніпрі), ТРК «ТБ-Стимул» (Кропивницький), ТРК «S-ТЕТ»(Харків), «Так ТВ+» (Миколаїв) і ТРК «Алекс ТВ» (Запоріжжя).

Як відомо, цифрова ліцензія «2+2» записана на ТОВ «Рєал Істейт-ТВ», супутникова – на ТОВ «Гравіс-Кіно». Аналогові частоти телеканалу записані, зокрема, на шість перелічених вище компаній. Логотип «2+2» оформлений в ліцензіях цих шести компаній, у них прописана відповідна сітці «2+2» програмна концепція. Мовлення оформлене як обмін продуктом – у копірайті власних програм каналу зазначено перелік усіх юридичних осіб. Обмін продуктом юридично дозволяє ретрансляцію.

Нацрада трактує ретрансляцію як суборенду частоти, що заборонено законодавством. Регулятор послався на ознаки порушення «2+2 ТОР» трьох норм закону «Про телебачення і радіомовлення»: частини п'ятої статті 43 (ліцензіат не має права передавати канал мовлення в суборенду іншим організаціям), частини сьомої статті 27 (ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії) і пункту «а» частини першої статті 59 (ТРО зобов'язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії).

Культура

Современное патриотическое кино: что смотреть?

Юрисконсульт групи Ірина Стройко просила не призначати перевірку компанії, оскільки вона здійснює мовлення в зоні ООС (раніше – АТО). Члени Нацради не дослухалися до її прохання. Член регулятора Сергій Костинський вказав на те, що перевірка компанії випала з переліку компаній для перевірки, призначених минулого разу.

Як повідомлялося раніше, після оголошення Нацрадою перевірки п'яти регіональним компаніям «1+1 медіа» група виступила із заявою, вказавши на подвійні стандарти Нацради – регулятор не звертає уваги на інші регіональні компанії, які ретранслюють загальнонаціональні канали в регіонах, зокрема, президентські телеканали. Так, телеканал «Прямий» в аналоговій мережі Дніпра ретранслює місцевий «41 канал», власник якого за держреєстром – Петро Порошенко. Також «Прямий» ретранслюють: полтавський телеканал «Місто», івано-франківський «Студія 3», сумський «Відікон» та черкаський «Вікка». Волинський аналоговий мовник «Полісся» (ПП «Інформаційна студія "Полісся-TV"») ретранслює «5 канал», власник «Полісся» – ведучий «5 каналу» Роман Чайка. 

Як відомо, аналогові регіональні телекомпанії здійснюватимуть ефірне аналогове мовлення в регіонах до 1 травня наступного року. Протягом багатьох років мовлення перелічених вище шести компаній у регулятора не було зауважень до їхньої роботи.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)

Популярное на ТелекритикеБізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)