ТЕЛЕКРИТИКА

Кодування «супутника»: що робити простим користувачам

Платити доведеться всім, але недорого

Бізнес

Уже з осені українські медіагрупи кодуватимуть сигнал українських телеканалів для супутникового телебачення. Журналісти LIGA.net відповіли на найпоширеніші запитання про кодування сигналу супутника та його наслідки.


Що це означає для українських користувачів і власників тарілок? Чи буде заміна обладнання? Які канали будуть закодовані? Чим загрожує власникам супутникових тарілок кодування сигналу? Скільки це коштуватиvt? І чи варто перейматися з цього приводу? Давайте розберемося.

Що відбувається?

Упродовж довгих років для власників тарілок українські канали були у відкритому доступі, їм навіть не треба було ставати абонентами одного з супутникових провайдерів. Вмикай і дивись. Але тепер ситуація змінюється, і нічого з цим не поробиш. Кодування супутникового сигналу – одна з вимог Євросоюзу у сфері телекомунікації. Адже зараз громадяни інших країн, до яких «добиває» український сигнал, теж можуть дивитися їх безкоштовно. А це порушення.

Уже відомо, що закодованими будуть 23 телеканали: «Інтер», НТН, К1, К2, МЕГА, «Піксель», Zoom, «Enter-фільм», СТБ, ICTV, «Новий канал», М1, М2, «Оце», «Україна», НЛО ТБ, «Індиго TV», «1+1», «2+2», ТЕТ, «ПлюсПлюс», «УНІАН ТБ» і «Бігуді»

Бизнес

Неуловимый Джи: как прошел запуск 4G в Украине и почему с ним проблемы

Ой! І що тепер робити?

Якщо ви користуєтеся супутниковим телебаченням, то, щоб дивитися закодовані канали, вам доведеться зробити дві речі. По-перше, стати абонентом одного з супутникових провайдерів. На українському ринку зараз їх два основних – Viasat і Xtra TV. Закодовані канали будуть входити в їхні пакети. По-друге, доведеться купити або взяти в оренду новий супутниковий ресивер, додаткову приставку, яка й декодуватиvt сигнал телеканалів.

У рідкісних випадках знадобиться певне переналаштування супутникової тарілки. Цим може зайнятися майстер, у переліку послуг обох провайдерів є технічне обслуговування.

Скільки це коштуватиме?

Точних сум поки жоден з провайдерів не оголошував. Не зрозуміло навіть, будуть провайдери продавати окремо пакет із 23 українських закодованих каналів чи їх доведеться брати оптом разом з іноземними. Ціна стандартного пакету каналів від Viasat наразі – 109 грн/міс., а у Xtra TV – 159 грн/міс.

Вартість ресивера поки що теж невідома. Але за чутками коштувати ця коробочка буде близько 1000 грн. 

Чи є альтернативи?

Для користувачів супутника – немає. Звичайно, якісь канали поки залишаться у відкритому доступі, наприклад, регіональні, нішеві та навіть іноземні. Але, по-перше, це тимчасово. А, по-друге, всі основні українські канали ви дивитися не зможете.

Альтернативою може стати цифрове телебачення від «Зеонбуду», у такому разі теж доведеться купити новий ресивер, але платити абонплату за українські канали не потрібно. Щоправда, з покриттям «цифрою» в Україні залишаються проблеми, і краще не поспішати. Принаймні, поки ви не упевнитеся, що у вашій місцевості покриття є.

Чи багато людей в Україні дивляться «супутник»?

Чимало. За офіційний даними, супутниковим телебаченням користується 4,5 мільйона домогосподарств. Більшість із них не є абонентами профільних провайдерів і дивляться саме ті українські канали, які скоро будуть закодовані. Крім того, тарілки часто ставлять люди, в місці проживання яких немає ані пропозицій кабельного ТБ від провайдерів, ані покриття «цифрою». Тож їм у будь-якому разі доведеться «подружитися» з кодуванням сигналу.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Бізнес

«1+1 медиа» запустила мобильное приложение с украинским ТВ-контентом

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах